Pięć sposobów na zmniejszenie wpływu na środowisko przy użyciu sprężonego powietrza

image

Wiadomo, że sprężone powietrze stanowi do 40 procent całkowitego rachunku za energię w zakładzie produkcyjnym. Ponadto zużycie energii stanowi około 80 procent całkowitych kosztów instalacji sprężonego powietrza. Ponieważ sprężone powietrze zużywa tak dużo energii, ważne jest, aby zakłady szukały sposobów na zmniejszenie wpływu na środowisko, aby zrównoważyć zużycie energii. Ponadto zmniejszenie zużycia energii powoduje zwiększenie oszczędności.

Zawsze szukamy sposobów, aby być bardziej innowacyjnym i przyjaznym dla środowiska. Oto kilka wskazówek, jak zmniejszyć swój wpływ na środowisko teraz i w przyszłości.

  1. Zmniejsz zużycieenergii - Zmniejszenie zużycia energii wydaje się szerokim zadaniem, ale jest łatwe, gdy wiesz, gdzie szukać oszczędności. Technologia VSD+ firmy Atlas Copco może zmniejszyć zużycie energii nawet o 50 procent i jest dostępna w 75 procentach zastosowań sprężarek śrubowych z wtryskiem oleju na całym świecie. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o technologii VSD+, wypełnij formularz zapytania o ofertę, a przedstawiciel firmy Atlas Copco wkrótce się z Tobą skontaktuje.
  2. Zmniejsz emisję dwutlenkuwęgla - Podjęliśmy szereg inicjatyw mających na celu zmniejszenie zużycia energii, począwszy od modernizacji na nowoczesny sprzęt oświetleniowy i wentylacyjny, po przejście na bardziej przyjazne dla środowiska źródła energii, takie jak ogrzewanie geotermalne, energia wiatrowa i słoneczna. Współpracujemy również z nowymi firmami, które dołączają do zespołu Atlas Copco, aby pomóc im dostosować się do naszych wiodących w branży zasad zrównoważonego rozwoju i praktyk biznesowych. W ten sposób możemy wspólnie zapewnić naszym klientom wysokie standardy etyczne, środowiskowe i społeczne.
  3. Redukcja, ponowne wykorzystanie, recykling - wszyscy wiemy, jak ważne są trzy R w przyczynianiu się do zdrowszej planety i nie ma lepszego momentu niż teraz, aby rozpocząć recykling w domu i w pracy. W przypadku odzyskiwania energii ciepło będące produktem ubocznym sprężonego powietrza jest ponownie wykorzystywane w innych procesach, np. do podgrzewania wody, zamiast trafiać do atmosfery. Jest to szczególnie przydatne w zakładach produkcyjnych, które już potrzebują gorącej wody do takich procesów jak wyparzanie, czyszczenie, sterylizacja i gotowanie na parze. Ponadto, w przypadku wykorzystania odzyskanej energii, zużycie paliwa może być prawie całkowicie zrównoważone.
  4. Modernizacja i konserwacja sprzętu - Zakupy kapitałowe mogą początkowo wydawać się zniechęcające dla rocznych budżetów i linii końcowych, ale częściej niż modernizacja sprzętu przynosi oszczędności energii, które znacznie skracają czas zwrotu. Upewnienie się, że system działa jak najbardziej efektywnie, jest łatwe dzięki okresowym audytom systemu sprężonego powietrza i zaawansowanym programom monitorowania, takim jak SMARTLink. Więcej informacji na temat SMARTLINKmożna znaleźć na naszej stronie serwisowej Monitor Your Products lub pobrać broszurę SMARTLINK.
  5. Nigdy nie przestawaj wprowadzać innowacji - Co robisz, aby pozostać konkurencyjnym w dzisiejszym szybko zmieniającym się i globalnym świecie produkcji? Poszukiwanie najlepszych talentów, modernizacja do najnowocześniejszego sprzętu oraz opracowywanie wydajnych i zrównoważonych praktyk to sposoby na utrzymanie konkurencyjności, zwiększenie wydajności i zwiększenie udziału w rynku. W Atlas Copco stale wprowadzamy innowacje w postaci nowych produktów i usług, które pomagają naszym klientom oszczędzać pieniądze dzięki większej wydajności energetycznej i dłuższym cyklom życia produktów.

Już dziś zacznij zmniejszać swój wpływ na środowisko.

Pozwól, aby Atlas Copco pomógł Ci zmniejszyć wpływ na środowisko i zrealizować cele zrównoważonego rozwoju w nowym roku. Skontaktuj się z nami, aby zacząć.