NARZĘDZIA DO TESTOWANIA ELEKTRYCZNEGO, KTÓRE MUSISZ MIEĆ

image

Każdy porządny elektryk ma w swojej kolekcji arsenał narzędzi do testowania elektrycznego. Wraz z ostatnim mnożeniem się nowych narzędzi elektrycznych i urządzeń trafiających na rynek, chcieliśmy podzielić się naszymi przemyśleniami na temat zakupu odpowiednich narzędzi do testowania i rozwiązywania problemów. Mamy nadzieję, że ten przewodnik po zakupach pomoże zarówno profesjonalistom, jak i praktykantom w budowaniu lub ulepszaniu ich narzędzi podczas wykonywania najczęstszych zadań.

PRZEWODNIK ZAKUPU NARZĘDZI DO TESTOWANIA ELEKTRYCZNEGO

W naszych kręgach, elektrycy to ludzie, którzy specjalizują się w okablowaniu elektrycznym budynków mieszkalnych i komercyjnych. Podczas gdy niektórzy elektrycy specjalizują się w nowej konstrukcji, inni są bardzo adeptami w pracy remontowej i rewiring. Oba, jednak trzeba mieć pełny zestaw narzędzi elektrycznych testowania w celu pomyślnego wykonania swojej pracy. Chcemy być pomocni w podejmowaniu zaleceń, jeśli chodzi o zakup narzędzi do testowania elektrycznego.

MIERNIKI CĘGOWE

Miernik cęgowy (lub amperomierz cęgowy/amperomierz cęgowy) jest miernikiem elektrycznym z wbudowanym cęgiem prądowym AC. Oczywistą zaletą tego narzędzia jest to, że pozwala ono na pomiar prądu bez konieczności wyłączania lub odłączania urządzenia lub obwodu. Przyrząd jest przeznaczony do umieszczenia wokół pojedynczego przewodnika. Jest on używany głównie jako środek do określenia prądu lub amperażu danego przewodu lub kabla. Jeżeli przepuszczany jest więcej niż jeden przewodnik to pomiar będzie sumą wektorową prądów płynących w przewodnikach.

W przypadku standardowego przewodu 12/2 podłączonego do zasilania 120V, ten sam prąd płynie jednym przewodnikiem w dół, a drugim w górę. Daje to prąd netto równy zero. Problem ten można łatwo rozwiązać za pomocą separatora linii AC, który rozdziela linię dodatnią i neutralną dla ułatwienia pomiaru. Mierniki cęgowe mogą również mierzyć między innymi napięcie i rezystancję. To poręczne narzędzie jest absolutnie niezbędne dla profesjonalistów.

BEZKONTAKTOWY DETEKTOR NAPIĘCIA

Nie możemy mieć przewodnika po zakupie narzędzi do testowania elektrycznego bez uwzględnienia najprostszego narzędzia, które można mieć pod ręką. Mamy na myśli bezdotykowy detektor napięcia, który naprawdę może uratować Cię przed porażeniem prądem. To świeci się i / lub brzęczy, gdy wykrywa gorące ołowiu. Przyłóż go do gniazdka i będziesz wiedział, czy wyłącznik, który właśnie zadziałał, odłączył zasilanie zgodnie z oczekiwaniami. Lub, jeśli wymieniasz wentylator sufitowy, będziesz wiedział, czy wyłączenie wyłącznika nie spowodowało utraty mocy w oprawie. Dzięki temu nie zostaniesz porażony, jeśli gorący przewód pochodzi z innego obwodu. Jest to niedrogie narzędzie, które każdy, od właścicieli domów do elektryków, powinien mieć w swojej skrzynce narzędziowej. Jako dodatkowy bonus, wiele nowych urządzeń elektrycznych, takich jak mierniki cęgowe i niektóre multimetry cyfrowe pochodzą z tej funkcji już zawarte.

Kiedy kupujesz to narzędzie, szukaj modeli, które mają alarm dźwiękowy. Dzięki temu nie trzeba zwracać uwagi na lampkę kontrolną. Te są często trudne do zobaczenia w pełnym słońcu. Zintegrowana lampka LED na narzędziu również może być fajną funkcją, choć nie jest to konieczne. Jeśli chcesz więcej informacji niż tylko wykrywanie napięcia, możesz za to zapłacić. My wolimy proste narzędzie, a resztę pozostawiamy naszym multimetrom.

narzędzia

MIERNIKI WIDEŁKOWE

Miernik widełkowy jest podobny do miernika cęgowego pod tym względem, że oprócz napięcia mierzy prąd zmienny (i często rezystancję, jeśli ma przewody pomiarowe). Mierniki cęgowe są idealne, gdy pracujemy nad obwodem, w którym chcemy zmierzyć prąd po prostu przesuwając widełki narzędzia po samym kablu.

Cyfrowy miernik widełkowy Narzędzia do badań elektrycznych
Narzędzie pracuje z przewodami jednożyłowymi, co czyni je idealnym do pracy w skrzynce rozdzielczej. W skrzynce rozdzielczej, kable są już oddzielone i dostępne. To jest, gdzie miernik widełkowy błyszczy. To narzędzie może być niedrogie, lub może być certyfikowane do pracy z bardzo dokładnych parametrów, a nawet NIST certyfikat.

MULTIMETRY CYFROWE

Kiedy już wiesz, jak używać multimetru cyfrowego (lub DMM), prawdopodobnie masz dostęp do jednego z najpotężniejszych narzędzi do testowania elektryczności. Multimetry cyfrowe, znane również jako woltomierze, omomierze lub woltomierz-omomierz, występują w kilku odmianach. Ogólnie rzecz biorąc, każdy przyzwoity multimetr cyfrowy ma 97% dokładności. Zawsze zalecamy zakup miernika "True RMS". Różnica jest prosta. Miernik True RMS faktycznie mierzy napięcie i prąd. Robi to nawet wtedy, gdy warunki nie są idealne.

Jest to szczególnie pomocne, gdy częstotliwość źródła nie jest równa 60Hz. Jest to szczególnie przydatne w przypadku silników elektrycznych. Poza tym, multimetry cyfrowe różnią się między sobą specyficznymi opcjami i funkcjonalnością. Niektóre pozwalają na takie funkcje jak próbkowanie i podtrzymywanie, auto-polaryzacja, auto-ranging, a nawet oscyloskop o niskiej szerokości pasma.

TESTERY OBWODÓW LUB TESTERY GNIAZD

Tester obwodu, lub tester gniazdek, natychmiast informuje, czy masz otwartą masę, neutralną lub gorącą linię w dowolnym punkcie obwodu. Większość testerów obwodów pozwala również wiedzieć, czy gorąca i ziemia lub gorąca i neutralna są odwrócone. Z powodów, które powinny być oczywiste, to może mieć katastrofalne skutki, jeśli nie natychmiast naprawione przed wstawieniem jakiegokolwiek urządzenia elektrycznego.

Bardziej wyrafinowane testery obwodów doda dodatkowe funkcje, takie jak testowanie GFCI. W rzeczywistości, wiele razy te produkty są po prostu przydatne do identyfikacji obwodów naprawczych. Używaj ich podczas lokalizowania obwodów GFCI-slave poprzez wyzwalanie wyłącznika GFCI i sprawdzanie, czy światło gaśnie na testerze. Zaawansowane wykrywanie obwodów jest możliwe dzięki urządzeniom wyposażonym w "sniffer obwodu". Pozwalają one na podłączenie testera obwodu bezpośrednio do ściany. Następnie, można zlokalizować powiązany wyłącznik w skrzynce rozdzielczej za pomocą bezdotykowego detektora.

Wskazówka: Możesz użyć bardziej wytrzymałych testerów obwodów do "manipulowania" gniazdami elektrycznymi podczas instalacji, aby upewnić się, że są one proste, dzięki czemu Twoja płyta jest idealnie płaska i prostopadła do ściany.

ANALIZATORY OBWODÓW

Analizator obwodów jest w zasadzie testerem obwodów na sterydach. Oferuje on kilka dodatkowych funkcji, których nie posiada podstawowy tester obwodów. Na przykład, da odczyt na impedancjach gorących i neutralnych przewodników, zidentyfikuje fałszywe (bootleg) podstawy, i przetestuje przerywacze obwodu ziemnozwarciowego (GFCI) i EPD (urządzenia zabezpieczające sprzęt - urządzenie podobne do GFCI, które uruchamia się przy wyższym poziomie prądu) dla prawidłowego działania.

Co najważniejsze dla nowszych domów, które mają najnowsze kody, urządzenia te mogą testować ARC fault circuit interrupters (AFCI). Są one teraz obowiązkowe w sypialniach od 1999 NEC (który miał datę wejścia w życie 2002). Urządzenia te zazwyczaj kosztują znacznie więcej niż podstawowy tester obwodów. Dodatkowe korzyści, jakie oferują są niezwykle przydatne dla elektryków i renowatorów domów, którzy mają do czynienia z dużą ilością przewijania.

WIĘCEJ NARZĘDZI DO TESTOWANIA ELEKTRYCZNOŚCI Z WATOMIERZAMI

Watomierz nie jest narzędziem profesjonalnym w normalnym sensie - chyba, że sprzedajesz urządzenia lub przeprowadzasz audyty efektywności energetycznej. Jest to narzędzie, które mierzy ilość energii elektrycznej przepływającej przez dany obwód. Oznacza to, że można powiedzieć, na przykład, ile energii elektrycznej zużywa konkretne urządzenie 120V (powiedzmy, lodówka lub system komputerowy) w określonym czasie.

Mierzy on energię elektryczną w watogodzinach - dosłownie liczbę watów zużytych w danym okresie czasu. Może wyświetlać napięcie, ampery, chwilową moc pozorną, a nawet współczynnik mocy (współczynnik rzeczywistej mocy płynącej do obciążenia w stosunku do mocy pozornej mierzonej w obwodzie). Można również podłączyć swoje stawki za energię elektryczną do większości watomierzy i uzyskać rzeczywisty koszt zużytej energii elektrycznej. Większość watomierzy używa teraz wyświetlaczy cyfrowych. Wiele z nich nawet podłącza się bezpośrednio do ściany, z gniazdami, do których można uzyskać dostęp w celu pomiaru przepustowości. Urządzenia te zazwyczaj przechowują również wyniki pomiarów w celu ich późniejszego odtworzenia lub wyeksportowania do komputera.

To tylko niewielka garstka narzędzi, które warto mieć pod ręką w swoim arsenale testerów obwodów elektrycznych oraz mierników prądu i napięcia. Ponieważ wykonujesz coraz więcej pracy, będziesz chciał, aby jakość Twoich narzędzi rosła wraz z Tobą. Dla tych, którzy zaczynają, to zaskakujące, jak niedrogie większość z tych narzędzi są.