PORÓWNANIE MŁOTKÓW TYTANOWYCH Z MŁOTKAMI STALOWYMI

image

Jeśli huśtawka. młotek na życie, wiesz, że debata młotki tytanowe vs młotki stalowe. Jest prawdopodobne, że wybrałeś tytanowy młotek lub może już go używasz. Jeśli jednak nie jesteś pewien, czy powinieneś wydać typową cenę $100+ za tytan, ten artykuł może pomóc.

MŁOTKI TYTANOWE VS MŁOTKI STALOWE POD WZGLĘDEM WAGI

Prawie każdy pracownik budowlany, konstruktor lub monter rusztowań, który w ramach swojej pracy zawodowej posługuje się młotkiem, może powiedzieć, że w pewnym momencie swojej kariery cierpiał z powodu bólu stawów i mięśni w ramieniu. Winowajcą tego dyskomfortu może być często samo narzędzie pracy. Ta sytuacja jako pierwsza skłoniła nas do porównania młotków tytanowych z młotkami stalowymi.

Jeśli młotek jest środkiem do celu, sensowne jest zmaksymalizowanie jego potencjału. W jaki sposób tytanowe młotki czynią Twoją pracę zdrowszą? Zapoznaliśmy się z młotkiem Stiletto 12 oz Titanium Remodeler i płaskownikami Stiletto Titanium, więc chcieliśmy wiedzieć.

Fizyka działania młotka wahadłowego

Z tym pytaniem zwróciliśmy się do Joela Allena, dyrektora ds. innowacji w Stiletto Titanium Tools. Wyjaśnił on, że fizyka młotków tytanowych w porównaniu do stalowych sprowadza się do transferu energii. W ruchu młotka, energia pochodzi z Twojego ramienia (w szczególności z mięśni i stawów). Energia ta jest przechowywana w główce młotka i uwalniana po uderzeniu w gwóźdź.

młotek

Tytanowy młotek wykorzystuje 97% energii uzyskanej z obrotu młotka i przenosi ją bezpośrednio na gwóźdź. Dla porównania, młotek stalowy przenosi tylko 70% tej energii na gwóźdź. Jeśli wykonasz szybkie obliczenia matematyczne, możesz się zastanawiać, gdzie podziało się 27% energii młotka z głowicą stalową.

W większości przypadków, energia ta jest przekazywana z powrotem do użytkownika poprzez energię, która jest uwalniana w odrzucie stali. Zasadniczo, wibracje są wysyłane przez główkę młotka, z powrotem w dół trzonka i do ramienia. Podczas gdy niektóre młotki stalowe mają zaimplementowane pewne materiały pochłaniające wibracje na rękojeści, na koniec dnia, stal pozostaje mniej wydajna w przenoszeniu energii uderzenia na gwóźdź.

LŻEJSZE MŁOTKI TYTANOWE W PORÓWNANIU DO STALOWYCH

Oprócz właściwości wibracyjnych, tytan jest również o około 45% lżejszy od stali. Oznacza to, że nie tylko uzyskujesz bardziej efektywne przeniesienie energii, ale również zużywasz mniej energii wymachując tytanowym młotkiem. Lżejsze główki mają podobne rozmiary jak ich stalowe odpowiedniki, a więc zmniejszenie wagi nie powoduje zmniejszenia powierzchni uderzającego obucha. Czy jest to więc najlepszy młotek szkieletowy, jaki można kupić?

JEŚLI MŁOTKI TYTANOWE SĄ LEPSZE, DLACZEGO NIE WSZYSCY ICH UŻYWAJĄ?

Joel roześmiał się, gdy go o to zapytałem, ale szybko spoważniał. Powiedział mi, że w jego wielu rozmowach na budowach i targach, większość facetów szybko mówi, że nie ma sensu posiadać lekkiego młotka tytanowego.

Ale potem mają okazję go użyć.

Dla wielu z nich jest to doświadczenie otwierające oczy. To, co sprzedaje młotki tytanowe nie jest wystawą w magazynie z artykułami gospodarstwa domowego lub sklepie z narzędziami, ale otrzymanie okazji do rzeczywistego wymachu jednym z nich. Musisz włożyć go w ręce fachowca i pozwolić mu poczuć różnicę. Weźmy na przykład firmę Stiletto. Odkąd zaczęli sprzedawać młotki tytanowe w 1997 roku, słowo z ust było ich największym atutem marketingowym. Ludzie, którzy używają młotków tytanowych, zdają sobie sprawę z ich zalet i wykonali wspaniałą pracę, rozpowszechniając informacje o nich.

Największym czynnikiem odstraszającym lub wymówką dla nie kupowania młotka tytanowego jest jego koszt. W swojej surowej formie tytan jest około pięć razy droższy od stali do produkcji. Oprócz wysokich kosztów surowca, trudniej jest również wykonać narzędzia tytanowe ze względu na proces produkcji. Z tego powodu, tytanowy młotek może być od czterech do dziesięciu razy droższy niż porównywalne młotki stalowe.

I OSTATNI POWÓD, DLA KTÓREGO WARTO WYBRAĆ TYTAN...

Korzyści zdrowotne wynikające z zastosowania młotków tytanowych w porównaniu z młotkami stalowymi wymagały chwili, aby się w nich zatopić. Kiedy 16 lat temu trafiły na rynek, fakty wydawały się skąpe. Teraz wydają się pokazywać znaczący wzrost komfortu użytkownika. Jeśli wziąć pod uwagę mniejszą ilość tabletek przeciwbólowych, wizyt u lekarza i innych urazów mięśni lub stawów, dodatkowy koszt młotka tytanowego w porównaniu z młotkiem stalowym szybko się zwraca. Większa wydajność i mniejsza waga pomagają zmniejszyć ryzyko wystąpienia zespołu cieśni nadgarstka i łokcia tenisisty. W ostatecznym rozrachunku oznacza to mniej przestojów, większą produktywność i (co najważniejsze) mniej bólu podczas pracy.

Jeśli używasz młotka przez cały dzień, warto przyjrzeć się wszystkiemu, co może ułatwić Ci pracę i przyczynić się do poprawy zdrowia. Ale nie tylko patrz - weź go do ręki i zamachnij się nim!