Masz dość niedoborów gazu? Przejdź na wytwarzanie azotu na miejscu

image

Wiemy, że niedobory gazu, dopłaty i opóźnienia są wszędzie w tym trudnym czasie, a w wielu przypadkach alternatywy dla niedoborów są bardzo ograniczone. Jednakże, jeśli chodzi o dostawy azotu, istnieje inna opcja: wytwarzanie azotu na miejscu! Oznacza to, że nadszedł czas, aby przemyśleć swoje dostawy azotu. Zamiast polegać na przestarzałej metodzie wynajmu i dostawy zbiorników z azotem, optymalnym rozwiązaniem jest wytwarzanie azotu na miejscu.

Porozmawiajmy więcej o wytwarzaniu N2 na miejscu, omawiając korzyści - to, co nazywamy korzyściami P.R.I.C.E:

P - Kontrola czystości. Azot w zbiornikach ma czystość 99,9% - ale jeśli Twoje zastosowanie nie wymaga takiego poziomu czystości, płacisz zbyt dużo za azot w zbiornikach. Koszty związane z uzyskaniem takiego poziomu czystości są wysokie! Z drugiej strony, generatory azotu na miejscu umożliwiają wytwarzanie azotu na dokładnie takim poziomie czystości, jaki jest wymagany - co oznacza, że nie płacisz wysokiej ceny za azot, który jest prawie w 100% czysty.

R - Redukcje. Mniejsze zapotrzebowanie na przestrzeń magazynową, niższe koszty pracy, krótszy czas przestojów, mniejsze ryzyko związane z bezpieczeństwem i mniejsza ilość odpadów. Te znaczące redukcje są realizowane poprzez wdrożenie wytwarzania azotu na miejscu w zakładzie.

I - Zwiększone bezpieczeństwo. Duże zbiorniki z azotem stanowią zagrożenie dla bezpieczeństwa same w sobie - wyobraź sobie wysokociśnieniowy, ciężki pocisk, jakim może stać się zbiornik w przypadku zerwania zaworu! Z drugiej strony, generatory azotu na miejscu mają stacjonarny zbiornik, co praktycznie eliminuje to ryzyko, ponieważ zbiorniki nie są przenoszone z jednego miejsca do drugiego.

C - Oszczędność kosztów. Opłaty za wynajem butli, niewykorzystany azot w używanych zbiornikach, opłaty za materiały niebezpieczne, dopłaty za dostawę, podwyżki cen zakupionego gazu... wstępne i ukryte opłaty związane z dostawą azotu można wyeliminować dzięki wytwarzaniu azotu na miejscu!

E - Wydajność/środowisko. Generowanie własnego azotu na miejscu ma również korzystny wpływ na wydajność i środowisko. Obejmują one zmniejszoną emisję CO2 (nie są potrzebne pojazdy dostawcze!), brak spalania energii podczas przekształcania azotu gazowego w ciekły oraz zmniejszenie ilości odpadów dzięki rezygnacji z częściowo napełnionych zbiorników azotu.

Chcesz dowiedzieć się więcej o wytwarzaniu azotu na miejscu? Obejrzyj ten film, który szczegółowo opisuje te korzyści, lub pobierz białą księgę P.R.I.C.E. Benefits of On-Site Nitrogen Generation tutaj. Możesz nawet rozpocząć proces, budując własny generator N2 w 3 minuty!