JAK WYBRAĆ WENTYLATOR SUFITOWY DO SWOJEGO POKOJU

image

Kiedy już zdecydujesz, że potrzebujesz wentylatora sufitowego, następnym krokiem jest wybór wentylatora, który pasuje do Twojego pokoju i Twoich potrzeb. Jeśli nie badałeś wentylatorów sufitowych przez jakiś czas, możesz wpaść w szok przy ogromnym wyborze dostępnych. Zrób to poprawnie, a może to być nadal zabawna okazja, aby wpłynąć na wygląd swojego pokoju z wentylatorem, który odzwierciedla Twój styl i smak. Wiedząc, jak wybrać wentylator sufitowy, należy odpowiednio dobrać rozmiar wentylatora do przestrzeni.

Oczywiście, wymaga to również zrozumienia, który wentylator sufitowy porusza najwięcej powietrza i jak różne style poruszają powietrze inaczej. Po wyborze, przechodząc do instalacji wentylatora sufitowego i wreszcie okablowanie i podłączenie wentylatora sufitowego następują szybko jako następne kroki.

Zanim wybierzesz wentylator sufitowy, będziesz chciał zadać sobie kilka pytań, które ułożyliśmy poniżej.

JAK WYBRAĆ WENTYLATOR SUFITOWY W OPARCIU O WIELKOŚĆ POMIESZCZENIA

To wydaje się oczywistą rzeczą dla niektórych, ale powodem wentylatory sufitowe są dostępne w rozmiarach od 30 do 56 cali lub więcej jest to, że każdy rozmiar jest w stanie poruszać się różne ilości powietrza. Określenie, który wentylator sufitowy porusza najwięcej powietrza może lub nie może być twoim celem, ale nadal chcesz dopasować rozmiar wentylatora do wielkości pomieszczenia.

Co chcesz zrobić, to wziąć kilka pomiarów swojego pokoju i zobaczyć, który wentylator będzie najlepiej pasować. Zacznij od rozmiaru najpierw, a następnie przenieść się do wyboru preferowanego stylu. Poniżej umieściliśmy kilka bardzo podstawowych zaleceń przy rozważaniu, jaki rozmiar wentylatora umieścić w danym pomieszczeniu. Aby uzyskać bardziej szczegółowy podział, zobacz naszą tabelę na dole strony.

  • Małe sypialnie lub kuchnie (8′ x 10′) - wentylator sufitowy 30″.
  • Średnie sypialnie, kuchnie, mniejsze pokoje dzienne (12′ x 12′) - wentylator sufitowy 42″-44″.
  • Większe pokoje (18′ x 20′) - wentylator sufitowy 52″+.

Wentylatory sufitowe mają kilka typowych rozmiarów, ale w rzeczywistości są one dostępne w ogromnym zakresie średnic. Oznacza to, że można naprawdę uzyskać mały lub nawet naprawdę duży wentylator, aby wypełnić tylko o każdym pokoju. Można również dodać więcej niż jeden wentylator, aby wypełnić naprawdę dużą powierzchnię.

Ogólną zasadą jest utrzymanie łopatek wentylatora sufitowego w odległości co najmniej 24 cali od każdej ściany lub przeszkody. Twoim kolejnym priorytetem jest dopasowanie wentylatora do potrzeb przepływu powietrza w pomieszczeniu. Pamiętaj, że wentylator technicznie nie chłodzi pomieszczenia, on po prostu cyrkuluje powietrze w sposób, który rozprowadza chłodne lub gorące powietrze w zależności od potrzeb.

Czasami wentylator sufitowy musi pasować do bardzo specyficznej przestrzeni.

wiatrak sufitowy
SPRAWDŹ WYSOKOŚĆ SWOJEGO SUFITU

Wysokość sufitu pomoże określić sposób montażu wentylatora. Na przykład, dla sufitów, które mają 8 stóp wysokości (minimalna zalecana wysokość dla każdego wentylatora sufitowego) będziesz musiał zamontować wentylator równo z sufitem. Jeśli masz 9 lub 10 stóp sufitu można użyć standardowego krótkiego lub regularnego downrod. Jeśli masz jeszcze wyższe sufity, możesz użyć przedłużonego pręta (ponad 12 cali).

W przypadku niektórych wentylatorów downrods są dołączone do zestawu, w przypadku innych będzie to osobny zakup. W przypadku wysokich lub sklepionych sufitów wszystkie zakłady są wyłączone. To zależy od Twoich preferencji, jak nisko chcesz powiesić wentylator.

Twoja wysokość sufitu również określa, jaki wentylator sufitowy powinieneś wybrać.

W JAKIM STYLU JEST MÓJ POKÓJ?

Dopasowanie do stylu Twojego pokoju jest zabawną częścią zakupu wentylatora sufitowego. Pokoje dziecięce są naprawdę zabawne, z mnóstwem kreatywnych i kolorowych projektów dostępnych na rynku. Widzieliśmy wentylatory sufitowe, których zestawy oświetleniowe wyglądają jak małe łodzie podwodne. Jednym z naszych ulubionych jest rękawica łapacza z piłką baseballową jako światłem kulistym.

Sufitowi wentylatory mogą być nowocześni, tradycyjni, klasyczni, lub zabawni. Jeden mój ulubieni style jest tropikalnym szerokim fanem ostrzem który patrzeje wielki w plażowych domach. Wiele zna z tradycyjnym białym 5-blade systemem który może znajdujący w prawie jakaś produkujący lub budować dom. Będziesz zaskoczony, jak wiele opcji jest tam - nie martw się. Wielu producentów będzie miało systemy sortowania na swoich stronach internetowych dla różnych stylów. To sprawi, że wybieranie wentylatora będzie o wiele łatwiejsze.

WYBÓR STYLU ŁOPATEK WENTYLATORA SUFITOWEGO

Ty mogłeś zauważać że różnorodni sufitowi wentylatory patrzeją bardzo różni pod względem style ostrza. Niektóre oferują szerokie, prawie tropikalne wyglądające łopatki, podczas gdy inne używają tradycyjnych łopatek. Wentylatory przemysłowe często używają cienkich łopatek o stromym nachyleniu, aby poruszać powietrze z większą objętością, ale przy niższych prędkościach.

Stromy kąt nachylenia łopatek na tym wentylatorze przemysłowym Hunter pozwala mu obracać się wolniej, ale nadal napędza dużo powietrza w dół do naszej przestrzeni sklepowej. Niekoniecznie chcesz ten wentylator w swoim salonie, jednak!

Projekt łopatek ma wiele wspólnego zarówno z tym, jak głośny jest wentylator, jak również z tym, jak dużo powietrza można się spodziewać, że będzie się poruszał. Bardziej strome łopatki kierują więcej powietrza w dół (lub w górę). Wymagają one dużej mocy silnika, aby poradzić sobie ze zwiększonym ciśnieniem. Mają również tendencję do wolniejszej pracy (duża głośność, mała prędkość).

Tradycyjne wentylatory sufitowe mają 5 łopatek ustawionych w stosunkowo łagodnym nachyleniu. Polegają one na zwiększonej prędkości, aby wprowadzić więcej powietrza do pomieszczenia. Porównać je z wentylatorami o mniejszej liczbie łopatek o stromym nachyleniu lub szerszych łopatkach.

KOŃCOWE PRZEMYŚLENIA

Biorąc pod uwagę wszystkie te rzeczy zapewni Ci sukces w wyborze wentylatora sufitowego, który będzie uzupełnieniem każdego pomieszczenia. Wybierz wentylator, który dobrze pasuje do wystroju pomieszczenia. I nie zapomnij o najważniejszej części: Baw się dobrze!