Elektrody spawalnicze Castolin

image

Elektrody Castolin zapewniają niezawodne i wysokiej jakości połączenie części i konstrukcji o dowolnym stopniu złożoności. Elektrody Castolin charakteryzują się długą żywotnością i przeznaczone są do stosowania w przemysłowych zakładach produkcyjnych. Nie oznacza to jednak, że nie można ich stosować w domu. Wręcz przeciwnie. Elektrody Castolin będą niezastąpione podczas napraw i podobnych prac. Producent już zaprojektował i opracował swoje produkty w najwyższej jakości. Dlatego też Castolin Eutectic zajmuje wiodącą pozycję na rynku urządzeń spawalniczych.

Treść artykułu:

 • 1 Zalety elektrod Castolin
 • 2 Wyznaczenie elektrod
 • 3 Właściwości elektrod
 • 4 Wniosek

Zalety elektrod Castolin

Produkty Castolin posiadają kilka wyjątkowych cech, których zignorowanie byłoby zbrodnią:

 • stabilne spalanie łuku, co daje jednolitą i szczelną spoinę;
 • spoina jest prawidłowo uformowana, bez pęknięć i porów;
 • występują minimalne straty przy spawaniu;
 • spoina jest odporna na wszelkiego rodzaju uszkodzenia (odpryski, wykruszanie i uderzenia mechaniczne);

Dzięki tym właściwościom Castolin może być z powodzeniem stosowany w zakładach produkcyjnych o dowolnym stopniu złożoności. Właściwości te wskazują, że Castolin może być z powodzeniem stosowany w zakładach produkcyjnych o dowolnym stopniu złożoności.

Wyznaczenie elektrod

Dostępna jest bardzo szeroka gama elektrod Castolin. Różne modele są używane w różnych obszarach i do różnych rodzajów pracy. Zarówno klienci indywidualni jak i firmy mogą zakupić te elektrody.

Wszystkie modele różnią się od siebie przeznaczeniem. Na przykład:

 • Castolin 690 sf jest stosowany do prac remontowych i konserwacyjnych.
 • Castolin 2101s i 244, stosowane są do montażu i naprawy stopów i odlewów aluminiowych (części pojazdów, obrabiarek, itp.).
 • Castolin xuper 4040 służy do spawania żeliwa szarego i jego połączeń z innymi materiałami. Jest on najczęściej stosowany w obudowach maszyn, podzespołach, mechanizmach itp.

Jak widać, obszar zastosowania elektrod jest dość szeroki. Gama modeli obejmuje produkty przeznaczone do spawania na zimno, jak również produkty na bazie kobaltu. W zależności od produkcji i wymaganej jakości szwu, można wybrać dowolny rodzaj elektrody.

Właściwości elektrody

Cechami wyróżniającymi elektrody Eutektyczne Castolin są: dobra spawalność z metalem rodzimym, łatwość usuwania żużla, możliwość pracy przy niskim natężeniu prądu. Elektrody radzą sobie z wszystkimi głównymi zadaniami, zapewniając klientom jakość i niezawodność. Nie zaobserwowano żadnych nieprawidłowości ani trudności w pracy z Castolinem. Świadczą o tym liczne pozytywne opinie zadowolonych klientów.

Wszystkie modele mają zwiększoną wytrzymałość i twardość. Ich zużycie jest minimalne, podczas gdy jakość platerowanego metalu pozostaje wysoka.

Wniosek

"Castolin Eutectic jest obecny na rynku od wielu lat i cieszy się dużą popularnością. Są one kupowane do różnych zastosowań produkcyjnych i naprawczych. Niezależnie od zastosowania, wszystkie modele Castolin spełniają swoje zadanie w 100%. Produkty i konstrukcje wykonane przy ich użyciu będą trwałe i nie będą powodować żadnych problemów eksploatacyjnych.