Elektrody spawalnicze MHF-2 - zastosowanie i parametry

image

MHF-2 jest stosowany do spawania na zimno i naprawiania wad występujących w odlewnictwie i napawaniu. Elektrody spawalnicze MNC-2 są również stosowane do spawania warstw początkowych w produktach, gdzie wymagane są połączenia wielowarstwowe i wysoka wytrzymałość spoiny. Okładziny i spawanie mogą być wykonywane w kierunku pionowym i dolnym. Do pracy z tymi elektrodami wymagany jest prąd o odwrotnej polaryzacji.

Treść artykułu:

 • 1 Charakterystyka i właściwości elektrod
 • 2 elektrodowe magazynowanie
 • 3 Wniosek

Parametry i właściwości elektrody

Przy napawaniu bardzo ważne są właściwości uzyskanego materiału. W zależności od rodzaju części i maszyn, metal spoiny powinny mieć wysoką wytrzymałość i odporność na tarcie, ścieranie i inne naprężenia. Otrzymany metal będzie miał następujący skład chemiczny:

 • nikiel;
 • mangan;
 • miedzi;
 • żelazo.

Rdzenie w tym modelu dostępne są w 4 średnicach od 3 do 6 mm. Największe elektrody są najwygodniejsze do napawania. Dzięki nim można znacznie podnieść jakość i szybkość pracy. Zastosowanie "MNCh-2" do różnych rodzajów pracy jest nie tylko opłacalne, ale i wygodne.

Model ten posiada następujące właściwości techniczne:

 • wskaźnik osadzania: 11,5 g/Ah;
 • wydajność: 1,5 kg/h;
 • zużycie: 1,5 kg/kg platerowanego metalu;
 • powłoka: specjalna;
 • średnica: 3 - 6 mm.

Dla tych elektrod potrzebny jest piec do wstępnego podgrzewania, ponieważ "MHF-2" musi być przygotowany do użycia. Należy je umieścić w piecu na 1 godzinę. Temperatura powinna wynosić około 200 °C.

Bez specjalnego pieca nie da się prawidłowo przygotować elektrod. Pozostanie w nich zbyt dużo wilgoci, co wpłynie na jakość pracy, a co za tym idzie, na jakość produktów, z którymi zamierzasz pracować.

Metal uzyskany przez spawanie tymi elektrodami ma wysoki poziom obrabialności. Jest to dobrze widoczne podczas obróbki i cięcia. "MNCh-2" pozwala na wykonanie połączenia odpornego na rdzę i wilgoć. Przedmioty spawane tymi elektrodami są bardzo odporne na działanie gorących gazów.

Podczas pracy z prętami, spawanie odbywa się w krótkich rolkach. Nakłada się je na spoinę na długości 2 - 3 cm. Każdy nakładany wałek musi być schłodzony oddzielnie. Do tego celu wykorzystuje się powietrze o temperaturze ok. 60°C.

Przy kształtowaniu szwu należy go dodatkowo wykuć. Wykonuje się to za pomocą młotka. Należy stosować lekkie uderzenia w staw.

Przechowywanie elektrod

Elektrody dostarczane są w specjalnych opakowaniach. Są one zawinięte w specjalną folię, która chroni je przed wilgocią. To jednak nie wystarczy. Elektrody muszą być odpowiednio przechowywane, aby mogły zachować swoją jakość przez długi czas. Należy dbać o to, aby przechowywać je w suchym miejscu o niskiej wilgotności. Konieczne jest również zabezpieczenie ich przed czynnikami mechanicznymi. Jeśli powłoka prętów pęknie lub złamie się, nie będą one nadawały się do użytku.

Wniosek

"MNCH-2" są produkowane zgodnie z GOST i spełniają wszystkie wymagane certyfikaty jakości. Producenci ze swojej strony dopracowują je i udoskonalają tak, aby spełniały potrzeby użytkowników i miały jak najlepsze parametry.

Według profesjonalnych referencji, drążki te pozwalają na szybką, wydajną i komfortową pracę. Oznacza to, że mogą być z powodzeniem stosowane w dużych zakładach przemysłowych, gdzie wydajność i jakość są szczególnie ważne.

Elektrody MNCH-2 można kupić u różnych producentów. Należą do nich Lincoln Electric, Kirov Plant, SZSM, Plasmatec i inne.