Elektrody spawalnicze Kontynent

image

Continent jest jednym z największych producentów najbardziej popularnych typów elektrod spawalniczych. Moce produkcyjne firmy pozwalają na wytworzenie do 16.000 ton produktów rocznie. Należą do nich MR-z Plasma, Uoni 13/55 Plasma, ANO-36, itp. Elektrody dostarczane są do kilku krajów: Polski, Czech, Mołdawii, Białorusi, Rosji i Łotwy.

Charakterystyka i zastosowanie elektrod

Przyjrzyjmy się bliżej modelom produkowanym przez Continent.

MR-3 Plazma

Elektrody te przeznaczone są do spawania ręcznego. Ich cechą charakterystyczną jest piękna, gładka spoina i doskonałe parametry połączenia. Pomiędzy dwoma spawanymi elementami nie ma szczelin ani pęknięć. Żużel na powierzchni spoiny jest łatwo usuwany. MP-3 znajduje zastosowanie przy spawaniu konstrukcji krytycznych i zwykłych wykonanych ze związków węgla.

Model umożliwia wykonywanie połączeń doczołowych, zakładkowych i skośnych. Grubość robocza materiału wynosi 3-20 mm. Przy pracy z tymi elektrodami stosuje się maszyny na prąd zmienny (napięcie nie mniejsze niż 50 W) lub maszyny na prąd stały. Zużycie prętów jest uważane za średnie dla tego segmentu. Na 1 kg osadzonego metalu zużywa się 1,7 kg elektrod.

Możliwe jest rozpoczęcie spawania bez suszenia, ale jeśli elektrody dostały się do bardzo wilgotnego środowiska podczas przechowywania, muszą zostać poddane kalcynacji. Odbywa się to za pomocą specjalnego pieca, w którym pręty umieszczane są na około godzinę. Temperatura w piekarniku powinna wynosić około 160 - 170°C.

Plazma MR-3 jest dostępna w średnicach 3, 4 i 5 mm.

Znajdź więcej informacji na: http://firmainstalco.pl

Uoni 13/55 Plazma

Ten typ elektrody jest stosowany w dużych zakładach produkcyjnych, gdzie stawiane są specjalne wymagania dla produktów i konstrukcji. Pręty te są najczęściej stosowane do spawania elementów statków, mostów i okrętów, które muszą wytrzymać wysokie ciśnienie.

Uoni 13/55 umożliwiają pracę w niemal każdej pozycji. Średnice, w jakich dostępna jest elektroda to: 2,5 - 5 mm. Firma "Continent" określa w parametrach produktu współczynnik platerowania na poziomie 11,5 g/Ah oraz zużycie 1,58 kg elektrod na 1 kg platerowanego metalu.

Cechami szczególnymi powstałej w ten sposób spoiny jest zwiększona wytrzymałość oraz niska zawartość wodoru, co chroni ją przed porami i pęknięciami.

Bardzo często Uoni 13/55 jest stosowany w budowie rurociągów z materiałów niskostopowych. Właściwość taka jak stabilne spalanie łukowe pozwala na uzyskanie jednolitych i mocnych spoin. Grubość spoiny będzie taka sama we wszystkich miejscach. Dzięki temu nie będzie problematycznych miejsc na spoinie, które byłyby narażone na większe obciążenia niż reszta konstrukcji.

ANO-36

Elektrody ANO-36 są produkowane pod marką "Continent" na Ukrainie. Służą one do naprawy konstrukcji i produktów gospodarstwa domowego. Do pracy wystarczy zwykła przetwornica. Oprócz gospodarstw domowych, ten rodzaj prętów można znaleźć również w przemyśle.

Różnica ANO-36 polega na możliwości spawania powierzchni bez obróbki wstępnej. Nawet jeśli na krawędziach jest rdza, można przystąpić do pracy. Elektrody mogą być stosowane zarówno do specjalnych, jak i prostych konstrukcji wykonanych z metalu o niskiej zawartości węgla.

Elektrody dostępne są w dwóch rozmiarach: 3 i 4 mm. Ułatwiają one zapłon łuku i zapewniają stabilne spalanie. Żużel jest bardzo łatwy do oddzielenia. Można spawać w każdej pozycji. Podczas pracy od góry do dołu należy uważać, aby żużel nie wyprzedził łuku. Odbywa się to poprzez trzymanie elektrody pod kątem od 40° do 70°.

Wniosek

Produkty wytwarzane przez Continent, cieszą się popytem w wielu krajach. Zapewniają one wysoką jakość i niezawodność połączeń. Oznacza to, że można je stosować zarówno w domu, jak i w dużych firmach. Jeśli cena i jakość są dla Ciebie ważne, nie szukaj dalej niż Continent.