Sprężarki powietrza w rolnictwie i hodowli

image

Uwaga redaktora: Ten post został pierwotnie opublikowany w 2015 roku i został całkowicie zaktualizowany dokładność, kompleksowość i nowe informacje.

Kiedy myślisz o rolnictwie lub hodowli, narzędziami pracy, które przychodzą na myśl są traktory, pługi, łopaty i kosy. Ale czy wiesz, że sprężarki powietrza są od dziesięcioleci podstawowymi narzędziami w tej branży - i w rzeczywistości przyczyniają się do tworzenia nowych i wydajnych sposobów utrzymania gospodarstw, produkcji roślinnej i transportu? Poniżej przedstawiamy kilka najczęstszych zastosowań sprężarek!

  • Narzędzia ręczne. Pistolety do malowania natryskowego, zszywacze pneumatyczne i gwoździarki to wszystkie rodzaje narzędzi ręcznych zasilanych sprężonym powietrzem. Chcesz przemalować szopę, odświeżyć balustrady ogrodzenia lub postawić nowe konstrukcje? Do tego potrzebna będzie sprężarka powietrza.
  • Pompowanie opon. Twój sprzęt rolniczy porusza się (dosłownie) na kołach. Przebita opona może przekreślić cały dzień i sprawić, że nie wykonasz wszystkich zadań. W takiej sytuacji sprężarka powietrza może szybko i skutecznie napompować opony w ciągnikach, pojazdach terenowych i innym sprzęcie mobilnym.
  • Ochrona upraw. Zapewnienie ochrony upraw przed insektami i szkodnikami staje się łatwiejsze dzięki zamontowaniu sprężarek powietrza na tylnej części pojazdów, dołączeniu odpowiednich przystawek do opryskiwaczy i aplikacja jest gotowa!
  • Maszyny mleczarskie. Roboty udojowe stają się powszechne w przemyśle mleczarskim. Producenci mleka mogą zmaksymalizować wydajność i zyski dzięki zastosowaniu pneumatycznie sterowanych robotów udojowych, które są zasilane sprężonym powietrzem.
  • Transport materiałów. Pneumatyczne systemy transportowe są bardzo powszechne w gospodarstwach rolnych, pomagając w transporcie ziarna, proszków i innych produktów do miejsc składowania przy niewielkim wysiłku. Przemysłowa pompa próżniowa może osiągnąć to samo.
  • Oczyszczanie ścieków. Niektóre gospodarstwa rolne oczyszczają swoje ścieki na miejscu, wykorzystując dmuchawy niskociśnieniowe do dostarczania powietrza do ponownego napowietrzania zbiorników. Proces ponownego napowietrzania wspomaga bakterie tlenowe w produkcji enzymów, które rozkładają odpady.
  • Czyszczenie obszarów produkcyjnych. Chcesz uporządkować swoje podwórze lub powierzchnie magazynowe? Systemy czyszczące zasilane sprężonym powietrzem są niezwykle wydajne w czyszczeniu tych obszarów - i nie wymagają stosowania innych materiałów eksploatacyjnych, jak w przypadku ogólnych metod czyszczenia.
  • Magazynowanie energii wiatrowej. Chociaż nie jest to powszechna praktyka, prowadzone są nowatorskie prace nad różnymi sposobami wykorzystania sprężarek powietrza jako urządzeń magazynujących nadmiar energii wytwarzanej przez turbiny wiatrowe! Dla farm wiatrowych może to być kluczowe dla zapewnienia bardziej równomiernej dystrybucji energii w okresach słabego wiatru.
  • Zimowanie linii nawadniających. Zima w Twojej okolicy jest dość surowa? Sprężarki powietrza są kluczowe w pomaganiu w oczyszczaniu linii nawadniających z nadmiaru wody w celu przygotowania ich do miesięcy zimowych. Pomaga to przedłużyć żywotność linii nawadniających i zmniejszyć ilość pieniędzy wydawanych na naprawy.

Sprężarki są niezbędnymi narzędziami rolniczymi - ułatwiają wykonywanie małych prac, a większe zadania stają się łatwiejsze do wykonania. Aby poznać pełną ofertę przemysłowych sprężarek powietrza, odwiedź stronę www.atlascopco.com/air-usa! Nasi eksperci ds. sprężarek są gotowi pomóc w podjęciu decyzji, która sprężarka powietrza jest idealna do zastosowań w rolnictwie.