Elektrody spawalnicze Bohler

image

Głównymi zaletami elektrod Bohler są dobra spawalność, łatwe usuwanie żużla i minimalny odprysk metalu. Przy odpowiednim doborze napięcia można łatwo uzyskać stabilny łuk oraz jednolitą i trwałą spoinę,

Charakterystyka elektrody

Pręty Bohler posiadają powłokę, która została specjalnie opracowana, aby zapewnić maksymalną jakość połączenia. Ich właściwości mechaniczne są zachowane nawet w niskich temperaturach do -50 °C. Jednocześnie spoina będzie odporna na pękanie i starzenie się. Specjalna powłoka jest tak wykonana, że wilgoć jest wchłaniana przez topnik. Zapobiega to tworzeniu się porów w uzyskanej spoinie, a zawartość wodoru jest minimalna.

Elektrody Bochlera mogą być stosowane w temperaturach od -50 °C do 450 °C. Elektrody te są często używane do spawania krytycznych konstrukcji i komponentów. Są one stosowane w przemyśle:

  • rurociągi;
  • statki;
  • bojlery;
  • zbiorniki itp.

Spoina nie wymaga żadnej dodatkowej obróbki po spawaniu i może wytrzymać wysokie ciśnienie.

Jeśli elektrody są prawidłowo przechowywane, nie będzie problemów z ich użytkowaniem. Jeżeli elektrody są narażone na dużą ilość wilgoci, przed użyciem należy je wygrzać w specjalnym piecu w temperaturze około 330°C przez 2 godziny. Po takim podgrzaniu pręty są gotowe do użycia.

Elektrody mogą być zgrzewane we wszystkich możliwych pozycjach, z wyjątkiem pozycji góra-dół. Do pracy może być stosowany prąd stały lub zmienny. Dzięki wysokiej zawartości ferrytu w metalu spoiny, elektrody te mają uniwersalne zastosowanie.

Najpopularniejsze modele na rynku to: "Bohler fox", "Bohler phoenix", "Fox ev 50", "Fox eas 4 m +a", "Bohler aws", "Welding phoenix 34559". Wszystkie nadają się do różnych metali, ale różnią się właściwościami technicznymi i odpornością na różne obciążenia mechaniczne i termiczne.

Podczas spawania spoin narożnych żużel sam odpada. Pozostaje tylko gładki szew. Oszczędza to czas i zwiększa wydajność.

Elektrody Bohler charakteryzują się również łatwością zapłonu łuku i możliwością łatwego powrotu łuku w przypadku przerwy w dostawie prądu.

Głównym przeznaczeniem elektrod jest praca z niskostopowymi i zawierającymi ferryt kompozycjami. Stosuje się je do spawania stali węglowej i nierdzewnej.

Wniosek

Niemiecki producent Bohler jest jednym z liderów na światowym rynku urządzeń spawalniczych. Bogate doświadczenie niemieckich konstruktorów oraz uważne podejście do procesu produkcji pozwalają firmie tworzyć produkty przeznaczone do wszystkich rodzajów prac i materiałów. Pozytywne opinie profesjonalistów pokazują, że warto zaufać firmie Bohler.