Jak przezimować sprężarkę powietrza

image

Wir polarny, który pod koniec stycznia uderzył w północne rejony Stanów Zjednoczonych, był rekordowy. Głęboki mróz dotknął miliony ludzi; miasta zostały zamknięte, firmy zamknięte, a wiele gałęzi przemysłu zostało zmuszonych do znalezienia innowacyjnych sposobów utrzymania działalności podczas mroźnego arktycznego podmuchu.

Nagłość tej pogody uświadamia, jak ważne jest przygotowanie urządzeń sprężonego powietrza do pracy w ekstremalnych temperaturach, zwłaszcza w miesiącach zimowych. Gdy temperatura spadnie, warto skorzystać z poniższych pięciu wskazówek, jak przezimować sprężarkę powietrza:

  1. Dwukrotnie sprawdzić, czy wszystkie odsłonięte instalacje rurowe i spusty są zaizolowane, zwłaszcza jeśli znajdują się na zewnątrz budynku.
  2. Rozważyć zastosowanie systemu odzysku ciepła. Sprężarki powietrza wytwarzają duże ilości ciepła, które można odzyskać i wykorzystać w innym miejscu w zakładzie.
  3. Dodaj do listy regularnych czynności konserwacyjnych spusty kondensatu i filtry powietrza. Są one często pomijane, ale mają zasadnicze znaczenie dla utrzymania pracy sprężarki.
  4. Masz problemy z dostępem do zakładu z powodu zimowej pogody? Monitoruj pracę sprężarek przez cały czas za pomocą systemu SMARTLink- rozwiązania do zdalnego monitorowania, które zapewnia całodobowy wgląd w pracę sprężarek.
  5. Zainwestuj w plan bieżącej konserwacji u swojego dostawcy sprężonego powietrza. Wiedzą oni, jak najlepiej przygotować system sprężonego powietrza na każdą pogodę i mogą pomóc w razie konieczności dokonania napraw.

Ekstremalne warunki pogodowe są na razie poza zasięgiem wzroku, ale nie pozwól, aby o nich zapomniano. Dowiedz się więcej o planach serwisowych Atlas Copco - możemy odciążyć Cię i zapewnić ochronę Twojej produkcji podczas deszczu, słońca czy śniegu.