Elektrody spawalnicze ANO 21

image

"ANO-21 są bardzo popularnymi elektrodami. Mogą być wykorzystywane do wielu różnych zastosowań, zarówno w domu, jak i w firmach. Elektrody spawalnicze ANO-21 są produkowane przez kilka firm. Produkty te różnią się od siebie, ale generalnie są to pręty tego samego typu.

Treść artykułu:

  • 1 Przeznaczenie i cechy elektrod
  • 2 Zasady użytkowania i przechowywania
  • 3 Wniosek

Przeznaczenie i charakterystyka elektrod

"ANO-21" są stosowane do połączeń spawanych, narożników i połączeń zakładkowych. Można je stosować do stali o grubości do 5 mm. Ich cechą charakterystyczną jest szybki zapłon początkowy i wielokrotny oraz możliwość spawania w dowolnej pozycji.

Dużą zaletą tych elektrod jest mały rozprysk metalu i stabilny łuk, dzięki czemu spoiny są równe i mocne.

Kolejną zaletą jest łatwe usuwanie żużla z powierzchni spoiny. Skraca to czas pracy i zwiększa wydajność.

Pręty są pokryte specjalną powłoką, która umożliwia szybki zapłon łuku. Szybki zapłon łuku pozwala na pracę nawet z transformatorami o małych prądach.

Elektrody te nie wymagają wstępnego przygotowania powierzchni i krawędzi do spawania. Nawet jeśli jest na nich rdza, można rozpocząć spawanie. Jakość spoiny nie ucierpi, a Ty zaoszczędzisz czas. Właściwość ta jest osiągana dzięki powłoce rutylowej. Minerał ten nie jest szczególnie wrażliwy na uszkodzenia metalu. Zapewnia to doskonałą jakość spoiny i gęstość uformowanego szwu.

Zasady użytkowania i przechowywania

Wszyscy producenci "ANO-21" zalecają wstępne podgrzanie elektrod przed rozpoczęciem pracy. Jest to konieczne, aby zmniejszyć ilość wilgoci w nich, a tym samym zwiększyć właściwości spawalnicze. Do suszenia prętów potrzebny jest specjalny piec rozgrzany do temperatury 120°C. Należy je kalcynować przez pół godziny.

Oprócz eliminacji wilgoci, dodatkowe hartowanie pozwala wzmocnić powłokę elektrody, zapewniając, że nie będzie ona odpadać podczas pracy.

Charakterystyka "ANO-21":

  • wydajność powierzchniowa: 7 - 8 g/Ah;
  • Zużycie: 1,6 kg / 1 kg platerowanego metalu;
  • powłoka: rutyl
  • średnica: 2 - 5 mm.

Zaleca się, aby elektrody były przechowywane w ciepłym i suchym miejscu. Elektrody nie mogą być narażone na uderzenia mechaniczne lub nadmierną wilgoć.

Wniosek

"ANO-21" może być stosowany w krytycznych i zwykłych konstrukcjach i produktach wykonanych z materiałów posiadających w swoim składzie węgiel. Pracując z tymi elektrodami, możesz być pewien, że uzyskasz wysokiej jakości spoinę i niezawodne połączenie. Elektrody te można kupić zarówno do domu, jak i do pracy w przedsiębiorstwie. Cechuje je doskonała jakość i atrakcyjna cena.

Znajdź więcej informacji na: http://firmainstalco.pl