NOWE WIDEO + Pięć najlepszych sposobów na zaprojektowanie wydajnej sprężarkowni

image

Na The Fifth Utility, oficjalnym blogu firmy Atlas Copco Compressors,często dzielimy się najlepszymi praktykami dotyczącymi sprężonego powietrza, a także nowymi pomysłami, spostrzeżeniami, wiadomościami na temat sprężonego powietrza i inspirującymi filmami.

Wierzymy w pasjonatów, którzy niestrudzenie pracują nad projektowaniem innowacyjnych technologii, które zmieniają świat na lepsze, nawet w najmniejszym stopniu. Niezależnie od tego, czy projektujemy wydajną sprężarkownię, czy też sprężarkę powietrza, która zmniejsza zużycie energii nawet o 50%, innowacyjne pomysły zaczynają się od pasjonatów. Zobacz nasz najnowszy film i zostaw nam komentarz w komentarzach na YouTube, jeśli się z nami zgadzasz.

Pięć najlepszych sposobów na zaprojektowanie efektywnej sprężarkowni:

  1. Wybierz centralną lokalizację. Niezależnie od branży preferowana jest scentralizowana instalacja sprężarek. Scentralizowana sprężarkownia zapewnia większą wydajność pracy, łatwy dostęp w celu serwisowania, kontrolę hałasu i prostszą wentylację. Jeśli jednak oddzielna sprężarkownia nie jest dostępna, można rozważyć inne opcje, w tym wspólne pomieszczenia lub instalację na zewnątrz.
  2. Upewnij się, że sprężarkownia ma solidne podstawy. Czy wiesz, że duże sprężarki wymagają fundamentu w postaci płyty betonowej zakotwiczonej w solidnym podłożu gruntowym lub w podłożu skalnym? Wiele zakładów posiada rozwiązania minimalizujące drgania zewnętrzne, jednak niektóre instalacje mogą wymagać tłumienia drgań w fundamencie pomieszczenia.
  3. Właściwa wentylacja pomieszczenia sprężarki. Sprężarki wytwarzają ciepło, które musi być usuwane, aby utrzymać w pomieszczeniu sprężarek dopuszczalną temperaturę. Najlepszym sposobem zarządzania nagromadzonym ciepłem jest odzyskanie go do wykorzystania w innych zastosowaniach.
  4. Utrzymywać czystość. Ta wskazówka wydaje się oczywista, ale czysta i uporządkowana sprężarkownia nie zawsze jest normą. Sprężarki wymagają czystego powietrza wlotowego do prawidłowego działania; cząstki brudu mogą z czasem uszkodzić sprężarkę.
  5. "Pogodynkować" pomieszczenie pod kątem zarówno ciepłych, jak i zimnych temperatur. Dobrze utrzymane zakłady są często najbardziej energooszczędne i mają mniej przestojów niż zakłady, które nie traktują konserwacji jako priorytetu. Wykonaj te podstawowe kroki, aby przygotować sprężarkownię zarówno na upały lata, jak i mrozy zimy.

Jeśli chcesz otrzymywać wskazówki i artykuły takie jak ten, zapisz się, aby otrzymywać nasz cotygodniowy e-mail z podsumowaniem i dołącz do rozmowy. Aby obejrzeć wszystkie nasze filmy, w tym ten, odwiedź stronę Atlas Copco w serwisie YouTube.