Elektrody spawalnicze "Standard"

image

Elektrody standardowe są bardzo popularne ze względu na ich wysoką jakość i doskonałe parametry użytkowe. Charakteryzują się one szybkim zapłonem i nie wymagają długich przygotowań. Ze względu na te właściwości, ten typ elektrody jest idealny dla początkujących. Z kolei dla profesjonalistów mogą one podnieść jakość i szybkość wykonywanej pracy.

Zalety elektrody

"Standard" jest godnym konkurentem dla liderów rynku produktów spawalniczych. Dotyczy to nie tylko elektrod, ale także innych urządzeń do tego typu prac. Głównym celem Standardu jest uproszczenie pracy. Oznacza to, że osoby, które dopiero uczą się spawać powinny używać tych prętów.

Elektrody te są produkowane według ulepszonego schematu. Zapewniają one najwyższe właściwości technologiczne przy pracy z transformatorami krajowymi. Warto zwrócić uwagę m.in. na łatwe i szybkie zapalanie łuku. Jest to przydatne do nauki spawania. W miejscu zgrzewu powstaje spoina łuskowa. Żużel jest samoczynnie usuwany.

"Standard" jest używany do spoin sczepnych, pachwinowych i małych spoin. Prace mogą być wykonywane przy niskim napięciu. Często stosuje się je do skorodowanych elementów. Mogą być również stosowane do spawania elementów ocynkowanych.

Właściwości elektrody

Elektrody są pokryte rutylem. Spełniają one wszystkie niezbędne normy techniczne, w tym GOST, TU, ISO, DIN. Pręty dostępne są w kilku średnicach: 2,5, 3, 4 mm, itd.

Elektrody dostarczane są w specjalnym opakowaniu, które zapewnia optymalne warunki przechowywania i nie wymaga hartowania. Jeśli warunki przechowywania nie są spełnione, a poziom wilgotności przekracza 0,9%, należy je poddać kalcynacji w specjalnym piecu przez 40 minut w temperaturze 120°C.

Przeznaczenie elektrod

Ten typ pręta jest używany do ręcznego spawania materiałów o składzie węglowym. Podczas produkcji dodawana jest minimalna ilość szkodliwych zanieczyszczeń, co zmniejsza toksyczność emitowanego aerozolu. Pręty można stosować przy pracach na rurach gazowych i wodnych.

Dzięki tym elektrodom możliwe jest wykonanie połączeń narożnych i doczołowych. Możliwe jest również wykonywanie połączeń "na zakładkę", co jest wymagane przy naprawach rur i innych konstrukcji stalowych. Nie jest konieczne wcześniejsze czyszczenie powierzchni. Prace mogą być prowadzone w obecności zardzewiałych miejsc i pozostałości różnych powłok. Spoina podczas spawania będzie gęsta i jednolita oraz nie straci swoich właściwości z upływem czasu.

Standardowe elektrody pozwalają na pracę w różnych pozycjach. W tym samym czasie, spoina pozostanie jakościowe i niezawodne. Do spawania można stosować prąd stały lub zmienny. Tryb pracy wybierany jest w zależności od kierunku spawania i średnicy użytych elektrod.

Wniosek

Standardowe elektrody posiadają wszystkie niezbędne cechy i właściwości do wygodnej i wydajnej pracy. Nadają się one nie tylko dla rzemieślników z dużym doświadczeniem, ale także dla początkujących, którzy dopiero zaczynają uczyć się umiejętności spawania.