Atlas Copco rozpoczyna amerykańską produkcję sprężarek kolejowych serii GAR

image

Wiemy, jak ważne dla branży kolejowej są standardy Buy America. Dlatego zdecydowaliśmy się rozpocząć produkcję sprężarek kolejowych z serii GAR w naszym zakładzie produkcyjnym w Bay Minette w stanie Alabama. Z dumą ogłaszamy, że produkcja serii GAR w USA spełnia teraz przepisy amerykańskiego Departamentu Transportu Buy America, które zapewniają, że projekty infrastruktury transportowej są budowane z produktów wyprodukowanych w USA. Obecnie produkowane są dwa modele GAR-30 i systemy suszarek membranowych SDR dla amerykańskich producentów lokomotyw.

Poznaj serię GAR

  • Specjalistyczna wiedza z Centrum Kompetencyjnego Kolejnictwa - sprężarki serii GAR są specjalnie projektowane w Centrum Kompetencyjnym Kolejnictwa Atlas Copco w Chambly we Francji, gdzie wyspecjalizowana grupa inżynierów elektryków i mechaników projektuje i buduje sprężarki przeznaczone wyłącznie na rynek kolejowy. Dostosowują oni podstawowe technologie Atlas Copco - śruby obrotowe, tłoki tłokowe i bezolejowe orbitalne elementy spiralne - do surowych wymagań przemysłu kolejowego.
  • Niezawodna konstrukcja śruby obrotowej - sprężarka GAR wykorzystuje konstrukcję elementu śruby obrotowej Atlas Copco, aby zapewnić do 180 CFM (znamionowo jako swobodne dostarczanie powietrza, a nie przemieszczenie) z nowymi konstrukcjami do 240 CFM.
  • Niestandardowe konstrukcje - konstrukcje można dostosować do wymagań elektrycznych, przestrzeni fizycznej i warunków otoczenia, a także do większości niestandardowych wymagań, w tym typów złączy, wymagań dotyczących uzdatniania powietrza i przepływu powietrza chłodzącego.

Opierając się na naszych osiągnięciach

Od momentu powstania jako producent taboru kolejowego ponad 140 lat temu, pozostajemy związani i zaangażowani w inwestowanie w amerykański przemysł kolejowy. Nasze wieloletnie relacje z przemysłem kolejowym napędzają nas do ciągłego ulepszania sprężarek do krytycznych zastosowań kolejowych - sprężarek, które są w stanie wytrzymać trudne warunki pogodowe, wysoką wilgotność i wibracje oraz długie okresy międzyobsługowe.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o pełnej gamie sprężarek kolejowych Atlas Copco, skontaktuj się z nami lub odwiedź naszą mikrowitrynę Railway Air Solutions.