Pompy z pierścieniem cieczowym i przemysł przetwórstwa drobiu

image

Nie jest zaskoczeniem, że przemysł przetwórstwa kurczaków co roku odnotowuje wzrost. To popularne białko jest obecnie podstawą diety w większości domów, ponieważ stanowi chudszą alternatywę dla wołowiny i wieprzowiny, jest bogate w witaminy i minerały oraz ma bardzo niewiele ograniczeń religijnych. Ponieważ w ubiegłym roku w USA przetworzono średnio 9 miliardów kurczaków, firmy stale poszukują bardziej wydajnych, niezawodnych i czystych rozwiązań w zakresie przetwarzania, aby zmaksymalizować oszczędności energii i rentowność. Podczas gdy przemysł zmienia się, aby sprostać wymaganiom, jedna rzecz pozostaje niezmienna... potrzeba niezawodnego sprzętu.

Dlaczego pompy z pierścieniem cieczowym do przetwórstwa drobiu

Każdy, kto zna lub był w zakładzie przetwórstwa drobiu, wie, jak trudne dla urządzeń mechanicznych może być to wilgotne i brudne środowisko. Procesy takie jak patroszenie kurczaków, marynowanie, bębnowanie i transport w dużym stopniu zależą od pompy próżniowej, która może zapewnić stałe ciśnienie i jednocześnie poradzić sobie z cieczami i ciałami stałymi powstałymi w trakcie procesu. Te wytrzymałe i niezawodne pompy próżniowe zostały fachowo skonstruowane pod kątem przenoszenia cieczy i ciał stałych, wysokiej wilgotności i ekstremalnie wysokiej temperatury. Przyjrzyjmy się zatem tym procesom z osobna i rozwiązaniom z zakresu pomp z pierścieniami cieczowymi firmy Atlas Copco, które są zalecane do spełnienia ich wymagań:

Wytrzewianie

Jednym z pierwszych kroków podczas przetwarzania kurczaków jest natychmiastowe usunięcie odpadów. Jest to proces mokry, wykonywany tradycyjnie pod próżnią z wykorzystaniem pompy z pierścieniem cieczowym. Trwałe i nadające się do przebudowy pompy z pierścieniem cieczowym są w stanie poradzić sobie z wodą, krwią i małymi częściami, które powstają podczas tego brudnego, ale koniecznego procesu.

Atlas Copco - rozwiązania podciśnieniowe Pompa do ciekłych pierścieni AWS

Marynowanie i bębnowanie

Po podzieleniu ptaka na części i zdjęciu z niego skóry jednym z procesów jest nadanie mu aromatu lub panierowanie do użytku konsumenckiego. Zarówno marynowanie, jak i bębnowanie można przeprowadzać w warunkach próżni. Proces ten został przeprowadzony z zastosowaniem kilku różnych technologii próżniowych. Utrzymywanie dobrego ciśnienia, czyszczenie i zanieczyszczenia wewnętrzne stanowią obszary problematyczne, dlatego też zaleca się stosowanie pomp z pierścieniem cieczowym.

Rozwiązania podciśnieniowe firmy Atlas Copco - Pompa pierścieniowa do cieczy AWC

Transport

Transport jest jednym z bardziej problematycznych procesów w zakładach przetwórstwa drobiu. W procesie tym znajduje się dużo wilgoci, białka, części, chleba i odpadów. Jest on również skomplikowany z powodu różnych wymiarów kawałków ptaków. Proces ten, podobnie jak i w połączeniu z bębnowaniem, może być realizowany przy użyciu kilku różnych technologii próżniowych. Utrzymanie odpowiedniego ciśnienia, czyszczenie i zanieczyszczenia wewnętrzne to obszary, w których występują problemy.

Atlas Copco Vacuum Solution - Atlas Copco Vacuum Solution - Atlas Copco Vacuum Solution - Atlas Copco Vacuum Solution LRP VSD+

Podroby/odpady

Podroby są niejadalnym produktem ubocznym wszystkich wymienionych procesów i są zazwyczaj transportowane siecią rurociągów przez cały zakład, a następnie składowane w miejscu zbiórki. Pompy próżniowe stosowane w tym procesie to zazwyczaj pompy z pierścieniem cieczowym, ponieważ proces jest mokry i brudny. Większość z tych pomp znajduje się poza zakładem produkcyjnym, w pobliżu miejsca zbiórki odpadów lub doku załadunkowego.

Atlas Copco Vacuum Solution - - Atlas Copco Vacuum Solution - - Atlas Copco Vacuum Solution Pompy z pierścieniem cieczowym AWS i AWC

Przemysł przetwórstwa drobiu jest tak wymagający, że firma Atlas Copco z dumą oferuje rozwiązania próżniowe, które spełniają wymagania tej stale rozwijającej się branży. Rozumiemy, jak ważne dla naszych klientów jest posiadanie energooszczędnych systemów, którym mogą zaufać, które minimalizują czas przestojów i maksymalizują zyski.

Chcesz dowiedzieć się więcej o naszej pełnej linii rozwiązań podciśnieniowych? Odwiedź naszą stronę internetową: https://www.atlascopco.com/en-us/vacuum-solutions