3 strategie konserwacji, które należy traktować priorytetowo w 2015 r.

image

Szacuje się, że źle zaprojektowane i konserwowane systemy sprężonego powietrza w Stanach Zjednoczonych są przyczyną strat w opłatach za media sięgających 3,2 miliarda dolarów rocznie. Oto trzy strategie konserwacji, którym łatwo nadać priorytety w 2015 roku:

  1. Budżet na konserwację

Chociaż koszty konserwacji stanowią tylko około 5-10% rocznego kosztu posiadania sprężarki powietrza, to brak odłożenia budżetu na konserwację może prowadzić do potencjalnie druzgocących konsekwencji. Odkładanie konserwacji na później prowadzi do zwiększonego ryzyka przestojów i obniżenia wydajności całego systemu sprężonego powietrza.

Ponieważ koszty konserwacji są relatywnie niskie w stosunku do innych kosztów sprężonego powietrza, planowanie budżetu na konserwację powinno odbywać się co roku. Należy pamiętać o uwzględnieniu wszystkich czynników, które mogą mieć wpływ na budżet, w tym typów sprężarek, urządzeń pomocniczych, cyklu pracy, warunków instalacji, bezpieczeństwa, systemów odzyskiwania energii lub chłodzenia, wykorzystania i harmonogramu konserwacji.

  1. Ustanowienie rutyny konserwacji

Właściwa konserwacja nie tylko pomaga obniżyć kolejny rachunek za energię, ale także przedłużyć żywotność systemu sprężonego powietrza.

Jeśli w Twoim zakładzie nie ma możliwości samodzielnej konserwacji, umowa serwisowa może pomóc zoptymalizować system sprężonego powietrza i wyeliminować zgadywanie związane z planowaniem konserwacji. Atlas Copco oferuje różne umowy serwisowe, które obejmują wszystkie regularne przeglądy, ulepszenia techniczne, naprawy awaryjne i remonty maszyn przy stałych kosztach rocznych w uzgodnionym okresie. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o naszych umowach serwisowych lub umówić się na wizytę, wypełnij formularz Zapytanie ofertowe, a przedstawiciel serwisu wkrótce się z Tobą skontaktuje.

  1. Poznaj zaawansowane monitorowanie danych

Ponieważ sprężone powietrze jest niezbędnym elementem wielu procesów w różnych gałęziach przemysłu, ważne jest, aby systemy sprężonego powietrza działały jak najefektywniej. Jeśli nie monitorujesz regularnie swojego systemu sprężonego powietrza, być może przeoczyłeś sygnały, które mogą wskazywać na potencjalny problem.

Zaawansowane monitorowanie danych urządzeń jest jedną z najbardziej efektywnych strategii poprawy wydajności systemu sprężonego powietrza i unikania kosztownych przestojów. Nasz program monitorowania sprężonego powietrza, SMARTLINK, z możliwością dostosowania do potrzeb użytkownika, zapewnia operatorom zakładów narzędzia do rozpoznawania i reagowania na zmiany wydajności w czasie rzeczywistym. SMARTLINKjest podzielony na trzy poziomy - serwis, czas sprawności i energia - oferując elastyczne rozwiązania monitorowania dla każdego obiektu i budżetu. Aby dowiedzieć się więcej o SMARTLINK, odwiedź naszą stronę poświęconą usługom, Monitoruj swoje produkty lub pobierz broszurę SMARTLINK.

Dobrze zaplanowana konserwacja pozwala przewidzieć koszty i ostatecznie wydłużyć okres eksploatacji sprężarki Atlas Copco i jej urządzeń pomocniczych. Grudzień to dobry czas na planowanie. Skontaktuj się z nami, jeśli masz jakieś pytania lub chcesz umówić się na wizytę w dziale obsługi klienta.