Duża idea, mała sprężarka: Silnik z magnesem trwałym

image

Dziś kontynuujemy naszą serię omawiającą wiele innowacji zawartych w serii kompaktowych sprężarek śrubowych z wtryskiem oleju GA VSD+. Nasze poprzednie posty o serii GA VSD+ dotyczyły innowacyjnego zaworu wlotowego sprężarki i jej cichego wentylatora inspirowanego naturą.

Jeśli śledziłeś ten temat, to wiesz, że GA VSD+ zmniejsza zużycie energii nawet o 50 procent w porównaniu z tradycyjną sprężarką tego samego typu pracującą pod obciążeniem. Osiągnęliśmy tę liczbę dzięki zwiększeniu efektywności energetycznej w różnych częściach sprężarki, w tym w układzie napędowym, w którym znajduje się nowy silnik.

Na czym polega wielka idea?

W nowej sprężarce GA VSD+ zamiast tradycyjnego silnika indukcyjnego zastosowano silnik z magnesami trwałymi - kompaktowy, lekki, niezawodny i wydajny silnik będący najnowszym osiągnięciem technologicznym. Zaprojektowany przez Atlas Copco specjalnie dla GA VSD+, ten chłodzony olejem silnik przekracza minimalne standardy wydajności premium w Stanach Zjednoczonych i przyczynia się do czteroprocentowej oszczędności energii w GA VSD+.

Silniki elektryczne z oznaczeniem NEMA Premium, takie jak ten umieszczony w GA VSD+, zmniejszają zużycie energii elektrycznej i koszty, poprawiają niezawodność systemu i stawiają produkty w doskonałej pozycji do spełnienia wymagań wydajnościowych na długo w przyszłości.

Aby dowiedzieć się więcej o badaniach i rozwoju silników z wewnętrznymi magnesami trwałymi, sprawdź nasz film o technologii silników iPM.

GA VSD+ obiecuje zmniejszyć koszty energii i przyczynić się do bardziej zrównoważonego przemysłu, łącząc wiele dużych pomysłów w jednej małej sprężarce. Skontaktuj się z nami, aby dowiedzieć się, ile możesz zaoszczędzić, przechodząc na GA VSD+.