Historia wynalazków elektronarzędzi

image

Historia elektronarzędzi

Świat elektronarzędzi jest ogromny, z dziesiątkami marek i producentów na całym świecie produkujących zaawansowane narzędzia, które sprawiają, że ludzkość jest w stanie tworzyć, niszczyć lub zmieniać więcej rzeczy w krótszym czasie. Postęp w tej dziedzinie trwał jednak bardzo długo. W rzeczywistości pierwsze elektronarzędzie zostało wynalezione dopiero ponad 13 dekad temu.

W dzisiejszych czasach elektronarzędzia nie są obce żadnemu człowiekowi na ziemi. Pracując z maszynami lub po prostu majsterkując w domu, sięgasz po elektronarzędzia i zabierasz się do pracy. Podczas gdy my uważamy elektronarzędzia za coś oczywistego, nasi przodkowie nie mieli tyle szczęścia i zamiast tego musieli radzić sobie z narzędziami ręcznymi, które nie tylko wymagały wielkiej siły i więcej niż jednej osoby, aby wykonać prostą pracę, ale były również niebezpieczne.

Wynalezienie i rozwój elektronarzędzi to interesująca podróż, która rozpoczęła się w czasach starożytnych, odwiedziła księżyc i przekształciła życie na całym świecie; Ponadto, zgodnie z nowymi badaniami rynku opublikowanymi przez "MarketsandMarkets™", szacuje się, że do 2024 r. Rynek elektronarzędzi osiągnie wartość 41,7 mld USD. Teraz zagłębmy się w historię elektronarzędzi.
Odwiedź tę stronę: firma produkująca elektronarzędzia

Rola narzędzi w naszym życiu

Ta różnorodność i unowocześnianie narzędzi stworzyło szeroką gamę miejsc pracy w przemyśle. Szybsze i bardziej wydajne miejsca pracy niż tradycyjne miejsca pracy. Rozwiązywanie istniejących problemów i wzrost populacji na potrzebę korzystania z lepszych narzędzi. Ludzie byli w stanie przezwyciężyć klęski żywiołowe za pomocą narzędzi, i nie było potrzeby częstych relokacji.

Studiując starożytności, które zostały odkryte z życia ludzkiego tysiące lat temu, można zobaczyć moc narzędzi, nawet jeśli są one bardzo podstawowe. Ulepszanie ich zmieniło człowieka rolnika w człowieka przemysłu.

Ewolucja narzędzi od początku do dziś

Narzędzia przeszły przez kilka etapów, aby uzyskać kształt, który chcesz używać. Ten okres zmian można rozpatrywać w następujących kategoriach:

Stone Age: Narzędzia w tym wieku były wykonane z kamienia i były używane głównie do polowania i ścinania drzew.

Wiekmiedzi i brązu: Wraz z odkryciem ognia, pojawienie się pierwszych narzędzi metalowych przybrał kształt.

Epokażelaza: Wraz z odkryciem, człowiek jest najlepszym i najpotężniejszym narzędziem do budowania i używania.

Średniowiecze: Z jakiegoś powodu, rozwój narzędzi i wynalezienie nowych narzędzi nie kwitły w tym okresie.

Okresprzejściowy: Ten okres, który znajduje się pomiędzy szkoleniami a epoką przemysłową, staje się opłacalnym narzędziem do budowy biznesu.

Era przemysłowa: Ewolucja produkcji narzędzi z małego środowiska do montowni i warsztatów z kilkoma technikami. Narzędzia mechaniczne i para do dmuchania w roztopione żelazo i formowania, zamiast współpracować z producentem, możliwe jest, aby sąd z nowych narzędzi i udostępnić je do publicznej wiadomości.

Modern Age: Produkcja nowoczesnych narzędzi z wynalazkiem elektrycznego, pojawienie się komputerów i ostatecznie robotów

Narzędzie jest siłą ludzkiej cywilizacji

Narzędzia życia dziś wykonane człowieka. Dla mnie, że nasza zależność od każdego wieku nie jest pomijany. Wraz z postępem technologii, kultura naszego życia również się zmieniła. Musimy pogodzić się z tym, że wysoki standard życia mamy dzisiaj i pracy, którą wykonujemy zawdzięczamy wynalazkowi i promocji narzędzi.

Narzędzie to narzędzie do zmiany surowców w procesie produkcji, które nie jest zużywane na końcu procesu. Zdolność człowieka do używania swoich narzędzi stała się najpotężniejszą istotą. Człowiek może zmieniać swój świat za pomocą narzędzi. W niektórych przypadkach, zwierzęta zostały znalezione do korzystania z obiektów, aby przejść do swoich celów, co jest bardzo podstawowe.

Tworzenie narzędzi oraz używanie i ulepszanie ich w celu tworzenia niestandardowych obiektów jest jedną z niewielu ludzkich zdolności. Dzięki zrozumieniu tej umiejętności, człowiek był w stanie osiągnąć najbardziej podstawowy rodzaj życia w podróżach na inne planety i poruszanie się z dużą prędkością aż do dziś. Życie z unowocześnionymi maszynami jest bardzo cennym osiągnięciem.

Narzędzia odegrały znaczącą rolę w zmianie ludzkiego życia

Starożytne narzędzia

Studiując odkryte rękodzieła ludzi żyjących tysiące lat temu, możemy teraz wyraźnie zobaczyć wpływ narzędzi na ich życie. Ulepszanie tych narzędzi zmieniło człowieka rolnika w człowieka przemysłu. Najczęstszymi narzędziami używanymi przez naszych przodków są kamienie młotkowe, kamienne rdzenie i ostre kamienne płatki.

Pierwsze narzędzia służyły głównie do polowań, np. groty strzał. Do czasu, gdy ludzie zaczęli pozostawać w jednym miejscu zamiast migrować, inne narzędzia były niezbędne do uprawy roli, takie jak pług czy sierp. Później, wraz z rozwojem kultury, wynaleziono inne narzędzia do pisania i rysowania, takie jak dłuto i młotek. Budowa zamku o skomplikowanej architekturze wymagała znacznie bardziej zaawansowanych narzędzi. Zapotrzebowanie na nowsze i mocniejsze narzędzia zawsze rosło.

Pierwsze nowoczesne narzędzia ręczne

Śrubokręty

Historycy nie wiedzą, kto wynalazł pierwsze narzędzia w kształcie śruby, ale wiadomo, że narzędzia te stały się powszechne około pierwszego wieku. Wczesne śruby były wykonane z drewna i były używane w prasach do wina, prasach do oliwy z oliwek i do prasowania ubrań. Metalowe śruby i nakrętki powstały później i były używane do mocowania dwóch przedmiotów razem. Po raz pierwszy wynaleziono je w XV wieku. W 1770 roku, angielski producent instrumentów, Jesse Ramsden (1735-1800) wynalazł pierwszą zadowalającą tokarkę do cięcia śrub. Na początku lat trzydziestych XX wieku przedsiębiorca z Oregonu, Henry Phillips (1889-1958), wynalazł śrubę z łbem krzyżowym.

Klucze

Do toczenia gwintów potrzebny jest dobry klucz. Klucze Jak wszystkie narzędzia są dostępne w ogromnej różnorodności. Do najczęstszych należą klucz do rur i klucz półksiężycowy, z których oba są regulowane. Następnie jest typ stały, powszechnie znany jako klucze płaskie i są one dostępne jako klucze skrzynkowe, otwarte lub kombinowane. Pierwszy klucz został opatentowany w 1835 roku przez Solymon Merrick. Pierwszy afroamerykański mistrz świata w wadze ciężkiej Jack Johnson opatentował klucz w 1922 roku. Robert Owen Jr, otrzymał patent na "klucz dwustronnego działania" (klucz zapadkowy), prawdopodobnie najważniejszy postęp w technologii kluczy w 1913 roku.

Pierwsze elektronarzędzia na świecie

Dziś elektronarzędzia są dla nas czymś oczywistym, a narzędzia elektryczne są obecnie używane we wszystkich miejscach pracy. Spośród wszystkich elektronarzędzi, wiertarka jest najczęściej używana przez ludzi. Historia wierteł sięga około 35 000 lat temu. Wtedy ludzie używali wierteł łukowych, które istniały już od około 10 000 lat. Wiertła te były używane do wiercenia w drewnie i przemyśle drzewnym.

Drugim rodzajem wierteł są wiertła rowkowe. Wiertła te nazywane są również dwoma diamentami. Jednak niektórzy producenci tych wierteł produkują również wiertła 4 diamentowe jako innowację w swojej pracy.

1895: narodziny pierwszego nowoczesnego elektronarzędzia

Wynalezienie przez Thomasa Edisona żarówki elektrycznej w 1879 roku doprowadziło do zmiany w sposobie postrzegania potencjału maszyn. W rzeczywistości, zaledwie 16 lat po wynalazku Edisona wynaleziono pierwsze nowoczesne elektronarzędzie.

Niemiecka firma C&E Fein jest uznawana za wynalazcę nowoczesnego elektronarzędzia, kiedy połączyła moc silnika elektrycznego z ręczną wiertarką, aby stworzyć nowy typ wiertarki, który zrewolucjonizował przemysł. Wiertarka ta była ciężka, ważyła 16,5 funta, wymagała wielu operatorów i będąc napędzana dużym, ale stosunkowo słabym silnikiem elektrycznym, była powolna. W porównaniu z nowoczesnymi standardami ta wiertarka była uciążliwa, nieproduktywna i trudna w użyciu, ale przez następne 20 lat królowała.

1910: Powstaje Black & Decker

W 1910 roku w Stanach Zjednoczonych Duncan Black sprzedaje swój samochód za 600 dolarów i wraz z przyjacielem Alonzo Deckerem otwiera mały warsztat maszynowy. Para zdecydowała, że może ulepszyć wiertarkę C&E Fein poprzez zaadaptowanie konstrukcji pistoletu automatycznego Colt .45. W ciągu 6 lat od otwarcia sklepu, Black & Decker rozpoczął sprzedaż wiertarki elektrycznej z uchwytem pistoletowym i przyciskiem spustowym. Wiertarka ta była lżejsza, łatwiejsza w obsłudze i bardziej wydajna niż wersja C&E Fein, co doprowadziło do przejęcia przez nią rynku, a jej konstrukcja jest tą, od której wywodzą się wszystkie ręczne wiertarki elektryczne.

1957 innowacje firmy Bosch

Od 1916 roku elektronarzędzia były stale udoskonalane, a wynalazki miały na celu uczynienie ich lżejszymi i łatwiejszymi w obsłudze. Innym ważnym aspektem udoskonalania elektronarzędzi było bezpieczeństwo. Przed 1930 rokiem elektronarzędzia były często zamknięte w metalowych obudowach, co prowadziło do powtarzających się urazów, a także często powodowało szok u użytkownika. Eksperymentowano z różnymi materiałami, ale dopiero w 1957 r. Bosch stworzył pierwsze elektronarzędzie z obudową z tworzywa sztucznego. Dzięki temu elektronarzędzia stały się bezpieczniejsze w użyciu i chroniły użytkowników przed ryzykiem porażenia prądem.

Eksploracja kosmosu w latach 60.

W 1961 roku firma Black & Decker zaprojektowała i wyprodukowała pierwsze elektronarzędzie bezprzewodowe. Wiertarka ta była zasilana przez akumulator niklowo-kadmowy (NiCad). 2 lata później Martin Marietta Corporation zleca Black & Decker zaprojektowanie narzędzi dla programu eksploracji kosmosu NASA. Black & Decker współpracował z NASA w celu stworzenia serii lżejszych narzędzi, które mogłyby być używane w warunkach zerowej grawitacji i były wykorzystywane w przestrzeni kosmicznej oraz na Księżycu.

Powiązany artykuł: Wszystko o historii elektronarzędzi

Lata 70. i później

Od lat 70. ubiegłego wieku, choć podstawy elektronarzędzi nie zmieniły się drastycznie, nowoczesna technologia i rozwój akumulatorów sprawiły, że narzędzia stały się coraz lżejsze, wydajniejsze, bezpieczniejsze i łatwiejsze w użyciu.

Na przykład wprowadzony w 1984 r. młot Bosch GBH 24 VRE Professional (przedstawiony powyżej) był pierwszym na świecie akumulatorowym młotem udarowo-obrotowym. Był to pierwszy 2-kilogramowy młot akumulatorowy, który mógł pracować bez zasilania sieciowego.

Dzisiaj używamy elektronarzędzi jako części naszego codziennego życia, zarówno w domu, jak i w miejscu pracy, a bez nich poziom wykonywanej pracy byłby po prostu niemożliwy. Stanowią one kluczową część codziennego zestawu narzędzi w domu.

Narzędzie to narzędzie służące do zmiany surowców w procesie produkcji, które nie jest zużywane na końcu procesu. Zdolność człowieka do posługiwania się narzędziami stała się najpotężniejszą istotą. Człowiek może zmieniać swój świat za pomocą narzędzi. W niektórych przypadkach stwierdzono, że zwierzęta używają przedmiotów do realizacji swoich celów, co jest bardzo podstawowe.

Tworzenie narzędzi oraz używanie i ulepszanie ich w celu tworzenia niestandardowych obiektów jest umiejętnością specyficzną dla człowieka. Dzięki zrozumieniu tej umiejętności, człowiek był w stanie osiągnąć najbardziej podstawowy rodzaj życia w podróżach na inne planety i poruszanie się z dużą prędkością aż do dziś. Życie z ulepszonymi maszynami jest bardzo cennym osiągnięciem.

2005: Ronix

Ronix to międzynarodowa marka działająca w branży narzędziowej i powiązanych z nią urządzeń. Od 2005 roku Ronix stał się wiodącym przedsiębiorstwem narzędziowym na Bliskim Wschodzie i międzynarodową marką, specjalizującą się w produkcji szerokiej gamy profesjonalnych narzędzi. Obecnie firma posiada biura w Europie (Niemcy) i w Chinach. W ciągu ostatnich 15 lat firma Ronix opracowała ponad 2.000 różnych typów narzędzi, z których wszystkie zostały starannie wykonane z zachowaniem niekwestionowanych i światowych standardów Ronix.

Świat elektronarzędzi jest ogromny. Wiertarki akumulatorowe i elektryczne można dziś znaleźć we wszystkich miejscach na świecie. Narzędzia odegrały znaczącą rolę w zmianie życia ludzkości.


Czy chcesz poznać historię elektronarzędzi? Nie martw się, wszystko, co musisz wiedzieć o historii elektronarzędzi jest zebrane tutaj. Wszystkie treści związane z historią naszych elektronarzędzi, od historii marek po historię każdego narzędzia, znajdują się w tym artykule: