Potrzebujesz naprawić obwisłą sofę? Zapoznaj się z tymi instrukcjami

image

Z biegiem czasu, różne kawałki mebli będzie nieuchronnie nosić w dół i zobaczyć ich lepsze dni; Jako przykład, sofy i kanapy są te, które trzeba odnowić lub wyrzucić co jakiś czas. Naszym zaleceniem jest, aby zaoszczędzić pieniądze i naprawić swoją sofę lub kanapę. Aby to zrobić, można dostać się do pracy samemu, zatrudnić serwisanta lub wziąć sofę do sklepu naprawczego, ostatnie dwa elementy porady mogą być kosztowne i kłopotliwe dla Ciebie, ale jeśli można naprawić kanapę siebie, jesteś bohaterem rodziny. W tym miejscu pomożemy Ci dowiedzieć się, jak nim zostać; naszym celem jest napisanie łatwych do wykonania instrukcji naprawy wszystkich obwisłych kanap przy użyciu niezbędnych narzędzi Ronix. Postępuj zgodnie z tymi ogólnymi krokami, aby uzyskać główną ideę, jak naprawić kanapę:

Sprawdź swoją kanapę

Zużyte poduszki, kiepska rama lub stare sprężyny mogą być przyczyną zwisającej kanapy. Jeśli jest problem z poduszkami, naprawianie ich jest łatwe, ale jeśli jest coś nie tak ze sprężynami lub ramą, można je naprawić za pomocą różnych narzędzi Ronix w zależności od poziomu uszkodzenia. Sprawdź swoją kanapę, aby znaleźć przyczynę zwisu;

 • Wyszukaj prawdopodobne pęknięte ramy, sprężyny lub zwisające poduszki.
 • Przewróć poduszki i sprawdź je dokładnie.
 • Sprawdź, czy drewno w ramie jest złamane, czy nie.
 • Inspekcja kanapa widzieć jeżeli tam jest zgięty lub uszkadzający wiosna.

Wybierz właściwe potrzebne narzędzia

Po wyszukiwaniu i znajdowaniu problemów, będziesz czuł potrzebę wybrania zestawu narzędzi takich jak śrubokręty, szczypce, śruby, papiery ścierne i itp. Pamiętaj, aby wybrać prawo i do punktu narzędzia, ponieważ poziom sukcesu pracy zależy od zestawu narzędzi, następujące narzędzia powinny być dostępne w zbrojowni w przypadku, gdy chcesz naprawić kanapę lub sofę.

 • Wiertarki

Akumulatorowa wiertarka jest bardzo zadowalająca w projektach tapicerskich; może wiercić otwory i wbijać śruby lub gwoździe w przeważnie drewniane elementy. Aby ułatwić proces wiercenia, warto zaopatrzyć się w lekką wiertarkę z oświetleniem LED. Wiertarki akumulatorowe Ronix mogą wykonać to zadanie za Ciebie; sprawdź poniższy link.

 • Śrubokręty

Kup wkrętak z dużymi uchwytami, aby zapewnić dobry i wygodny chwyt; zalecamy zakup wkrętaka o odpowiedniej szerokości grotu, aby pasował do gniazda. Firma Ronix wyprodukowała taki śrubokręt; kliknij na poniższy link, aby dowiedzieć się więcej o naszych śrubokrętach.

 • Szczypce

Kup zestaw szczypiec, w tym szczypce do połączeń ślizgowych, szczypce z długim nosem i szczypce do obcinania końcówek.

Szczypce o mniejszym rozmiarze są odpowiednie do użytku domowego, np. w ciasnych miejscach pracy tapicera. Dobrym wyborem są szczypce stalowe, ponieważ są trwałe i wytrzymałe; Ronix wyprodukował potrzebne szczypce, sprawdź poniższy link.

 • Piły ręczne

Do cięcia w procesie renowacji kanap potrzebna jest mała piła ręczna o gładkim rzazie i drobnych zębach. Praca staje się wygodniejsza i szybsza, jeżeli używasz piły elektrycznej z napędem, na szczęście piły ręczne Ronix spełnią Twoje oczekiwania.

 • Młotki lub młoteczki

Jeśli połączenia wymagają wbicia gwoździ, młotki lub młoteczki będą bardzo pomocne; standardowy młotek pazurkowy i gumowe młotki są idealne do naprawy kanapy.

Pamięta kupować młotek z grzywną wewnętrznymi krawędziami i wystarczającą krzywą pazura otrzymywać spełniającą dźwignię.

Gumowe młotki są bardzo przydatne w naprawiemebli, ponieważ można uderzyć w meble za ich pomocą bez marring lub wgniecenia; gumowe młotki pomóc jako użytkownik zapukać drewnianą ramę kanapy oddzielnie przed chcesz ponownie kleju go lub stuknij stawów właśnie reglued. Kliknij na poniższy link, aby zobaczyć młotki wyprodukowane przez firmę Ronix.

Sprawdź ramę kanapy

Czy kiedykolwiek zdarzyło Ci się usiąść na poduszce kanapy, a ona zapada się, by dotknąć podłogi? Jeśli tak, usuń poduszki kanapy i odwróć je; poszukaj złamanych kawałków drewna lub rozdartych tkanin w ramie kanapy.

Pęknięty lub bowed out drewna musi być zastąpiony; aby to zrobić, trzeba poświęcić trochę czasu i usunąć tkaninę tapicerki i kurzu okładki tkaniny na dole; Jeśli kawałki drewna są łamane pod kanapie, sprężyny nie będą wspierane przez nich konsekwentnie; tak, trzeba wymienić kawałek drewna i ponownie złożyć kanapę ponownie.

Przykładowa lista narzędzi do naprawiania kanapy obejmuje śrubokręty, śruby, kleje, markery, pistolety na zszywki i młotki.

 • Śrubokręty są zwykle używane do wkręcania i wykręcania operacji. Ręczny śrubokręt wystarczy projektów tapicerskich, ale zasilany jeden jest dobry dla Ciebie, jeśli pragniesz prędkości.
 • Aby utworzyć silne wiązania klejowe i stworzyć trwałe połączenia, klej do drewna z silnym klejem uszczelniającym może trzymać kawałki drewna mocno.
 • Kiedy proces naprawy jest zakończony, pistolet do zszywania przydaje się do wbijania metalowych zszywek w powierzchnię pracy. Aby odwiedzić i sprawdzić pistolety zszywające Ronix, kliknij poniższy link.

(https://youtu.be/Pt4NTjp5rvU)

Sprawdzanie sprężyn kanapy

Sprawdź, aby zobaczyć różne rodzaje sprężyn używanych w swojej kanapie, dowiedzieć się, czy twoje sprężyny są zygzakowate typu lub zwinięte. Twoje sprężyny mogą być zgięte, złamane lub poluzowane; Jeśli są zgięte, możesz być w stanie naprawić je sam, ale poluzowane sprężyny muszą dokręcić z kilkoma narzędziami; użyj szczypiec, aby skręcić lub zgiąć sprężyny i włączyć je do ich rzeczywistego kształtu. W przypadku, gdy są one złamane, potrzebujesz pomocy tapicera. Jest łagodny w ten kroku ponieważ jeżeli sprężyny są skręcone ostro, trzaskają konsekwentnie i ty musisz wymieniać one. Większość nowoczesnych kanapma sprężyny zygzakowate, jednak starsze kanapymają sprężyny spiralne, a niektóre sofymogą nawet nie mieć sprężyn.

Bolt cutters, markery, staple removers, i wiertarki spełniają w przybliżeniu wszystkie problemy związane z wiosną.

 • W przypadku, gdy pragniesz zmienić sprężyny, nowe sprężyny mogą nie pasować pod kanapą, więc nożyce do śrub są pomocne przy cięciu sprężyn.
 • Aby zaznaczyć na sprężynach i wyciąć je, kreda lub marker jest niezbędny. Zaznaczanie na sprężynach, a następnie ich cięcie zapewnia właściwy pomiar, a w rezultacie czysto wykonaną pracę.
 • Środek do usuwania zszywektapicerskich wyciąga zszywki, należy umieścić główkę pod zszywką, a zszywka się poluzuje i łatwo się wydostanie; nożyce do drutu z bardzo małym noskiem mogą również wykonać tę samą pracę.

(https://youtu.be/4zzHpqNgsWA)

Sprawdź poduszki na kanapie

Otwiera up poduszki jeżeli są zbyt miękcy i dodaje więcej wypełnienia one. Sprawdza łatę i piankę zbyt, łaty są typowo wykonane z wełny, bawełny, lub mieszanki materiałów poliestrowych. Pianka może mieć jakieś wgniecenia, i może chcesz go zastąpić. W przypadku, gdy batting jest zużyta, dostać się z po prostu wymieniając batting. Aby naprawić obwisłe poduszki kanapy, proponujemy kilka kroków, które należy rozważyć; kroki są następujące:

 • Po pierwsze, usunąć poduszki i rozpakować je od strony
 • Wyjmij piankę; jeśli pianka jest owinięta w batting, usuń ją.
 • Wymienić piankę o niskiej gęstości na piankę o wysokiej gęstości.
 • Włóż piankę i batting do poduszki, aby utuczyć je ponownie.
 • Zapnij się i umieść poduszki na kanapie.

Mocno wyglądające kanapyi sofyzapewniają komfort i sprawiają, że Twój dom wydaje się bardziej atrakcyjny. Czasami raczej naprawić ugięcia sofa, ponieważ jest to wysokiej jakości, ma wartość sentymentalną, lub chcesz zaoszczędzić pieniądze. Niezależnie od tego, jaki jest Twój cel, ten artykuł pomoże Ci przedłużyć żywotność mebli dzięki narzędziom i przewodnikom Ronix.