Jak działa akumulatorowa wiertarka udarowa?

image

Jeśli pracujesz nad trudnym projektem, takim jak budowa, ciesielstwo lub dekarstwo, będziesz potrzebował wiertarki udarowej. Akumulatorowe wiertarki udarowe, znane również jako wiertarki udarowe, są ręcznymi narzędziami, które służą do szybkiego wkręcania śrub. Jest to wkrętarka o dużej wytrzymałości, przeznaczona do pracy z gęstszymi, cięższymi materiałami i przez dłuższy czas.
Wkrętarki udarowe wykorzystują siłę udaru porównywalną z siłą uderzenia młotowiertarki, co umożliwia szybsze i głębsze wkręcanie wkrętów w gęstsze materiały.

Zawartość hide 1 Jakie są funkcje akumulatorowej wiertarki udarowej? 2 Akumulatorowa wiertarko-wkrętarka udarowa a wiertarka akumulatorowa 3 Różnice pomiędzy akumulatorowymi wiertarko-wkrętarkami udarowymi a kluczami udarowymi 4 Akumulatorowe wiertarki udarowe a młotowiertarki 5 Wiercenie w betonie za pomocą akumulatorowej wiertarki udarowej 6 DON'Ts dla wiertarek udarowych 7 Wybór najlepszej akumulatorowej wiertarki udarowej:

Jakie są funkcje akumulatorowej wiertarki udarowej?

Akumulatorowa wiertarka udarowa działa podobnie do wiertarki, z tą różnicą, że gdy silnik napędowy wykryje opór, mechanizm młota udarowego jest aktywowany poprzez odepchnięcie wewnętrznej sprężyny, co powoduje, że młot nurkuje do przodu i uderza w kowadło.

Mechanizm ten znacznie zwiększa moment obrotowy, umożliwiając łatwe wiercenie śrub w gęstych, odpornych materiałach.

Jedną rzeczą, o której należy pamiętać, jest to, że ponieważ nie mają one sprzęgła jak wiertarki akumulatorowe, będziesz musiał eksperymentować i ćwiczyć wiercenie śrub, aby uzyskać odpowiednią głębokość. Chociaż nie ma tu zbyt wiele krzywej uczenia się, warto zwrócić na to uwagę.

Podczas używania wkrętarki udarowej można łączyć bity, przesuwając uchwyt szybkozłączny 1/4 cala do przodu i zakładając bit. Jest on wtedy zabezpieczony we właściwym miejscu, a śruby lub nakrętki mogą być wiercone lub mocowane w razie potrzeby.

Elementy akumulatorowej wiertarki udarowej

Akumulatorowa wiertarko-wkrętarka udarowa a wiertarka akumulatorowa

Większość wyjściowego momentu obrotowego z wiertarki akumulatorowej jest przyłożona bezpośrednio do wiertła, podczas gdy moment obrotowy z wkrętarki udarowej jest przyłożony w kierunku prostopadłym. W związku z tym przejście z wiertarki na wkrętarkę udarową powoduje, że sposób działania staje się trudniejszy.

Z praktycznego punktu widzenia akumulatorowa wiertarko-wkrętarka ma wiele zastosowań, np:

 • Wiercenie otworów w miękkich materiałach
 • Wkręcanie śrub w miękkie materiały, ale na małą skalę
 • Luzowanie i dokręcanie śrub, które nie wymagają dużego momentu obrotowego

Można śmiało stwierdzić, że wiertarki akumulatorowe lepiej sprawdzają się w pracach, które wymagają wiercenia i wkręcania śrub w miękki materiał w stałym tempie. W przypadku wkrętarki udarowej jest to następujące:

 • Elementy złączne o dużych średnicach muszą być wbijane.
 • Wkręcanie śrub w grube materiały
 • Praca nad śrubami, które utknęły lub są ciasno dopasowane
 • Inne zastosowania wymagające dużej liczby wkrętów, które muszą być szybko wbite bez uwzględnienia ich głębokości na powierzchni.

produkt powiązany????

Wiertarko-wkrętarka akumulatorowa, 12V, 21N.M-Mega Series

Akumulatorowa wiertarka udarowa, 14,4 V, Li-ion

Wiertarko-wkrętarka akumulatorowa, 18V, 30N.M-Mega Series

Wiertarko-wkrętarka akumulatorowa, 12V, 25N.M

Akumulatorowa wiertarka udarowa, 14,4 V, akumulator Li-ion Samsung

Akumulatorowa wiertarko-wkrętarka udarowa, 18V, 35N.M

Akumulatorowa wiertarko-wkrętarka, 12V, 21N.M-Mega Series/pojedynczy akumulator

Wiertarka akumulatorowa, 1Kg z wbudowaną lampą LED

Akumulatorowa wiertarka, 12V, 1500RPM

Różnice pomiędzy akumulatorowymi wiertarkami udarowymi a kluczami udarowymi

Klucze udarowe są większe, cięższe i znacznie mocniejsze niż wkrętarki udarowe (pod względem wyjściowego momentu obrotowego). Klucze udarowe mają około 7-krotnie większą moc niż wkrętarki udarowe. Ponadto, klucze udarowe wykorzystują napęd kwadratowy (1/2 cala), typowy dla nasadek, i są przeznaczone do mocowania i luzowania śrub. Z drugiej strony, większość wkrętarek udarowych wykorzystuje napęd sześciokątny 0,25 cala do wkręcania śrub i wkrętów lub wiercenia otworów, który może być używany z dowolną końcówką lub nasadką z chwytem sześciokątnym.

Wkrętarki udarowe mogą być wykorzystywane do wielu zadań (więcej na ten temat później). Ze względu na dużą siłę nacisku narzędzia, kluczy udarowych należy używać tylko do niektórych prac wymagających dużej mocy, takich jak montaż i konserwacja maszyn.


Akumulatorowa wiertarka udarowa a młotowiertarkaBezprzewodowe wiertarki

udarowe a młotowiertarki

Zasadniczą różnicą pomiędzy młotowiertarką a wiertarką udarową jest rodzaj stosowanej siły. Gdy wymagana jest większa moc, młotowiertarki wykorzystują uderzenie, tak jakby młot uderzał w tył wiertła. Jak wiertło obraca gruzu z otworu, ruch ten zapewnia niezbędną penetrację do pchania łącznika przez twardy materiał. Śruby mogą być wbijane do betonu, cegły, muru lub ciężkiego metalu za pomocą młotowiertarek.

Wiertarka udarowa, podobnie jak wiertarka akumulatorowa, wykorzystuje siłę obrotową do wbijania śruby i przechowuje wybuchy dużej mocy do momentu napotkania oporu. Podczas pracy z drewnem, do długich wkrętów lub ciężkich elementów złącznych używa się wkrętarki udarowej. Wiertarka udarowa jest także lżejsza od młotowiertarki, dzięki czemu jest bardziej zwrotna.

Wiercenie w betonie za pomocą akumulatorowej wiertarki udarowej

Chociaż można wywiercić kilka małych otworów przy użyciu wiertła do muru 5-6 mm na sześciokątnym trzpieniu 1/4 cala, to mniej więcej tyle można oczekiwać, jeśli chodzi o wiercenie w betonie za pomocą akumulatorowej wiertarki udarowej.

Jak wiercić w betonie za pomocą wiertarki udarowej:

Jest to wykonalne, aby wykonać zadanie, jeśli potrzebujesz tylko wywiercić jeden lub dwa otwory w betonie i już posiadasz sterownik udarowy. To wymaga trochę więcej czasu i pracy, ale może być warte dla drobnego projektu, gdy nie chcesz inwestować w innym elektronarzędzia.

Oto jak przewiercić się przez beton za pomocą akumulatorowej wiertarki udarowej:

 • Użyj bitów do muru z akumulatorową wiertarką udarową. Należy zaopatrzyć się w kompletny zestaw wierteł do muru przeznaczonych do stosowania z młotem udarowym. Wiertła, które nie są przeznaczone do stosowania z młotem udarowym mogą się złamać lub roztrzaskać, dlatego nie należy ich używać do tego zadania. Trzeba będzie stopniowo rozszerzać średnicę otworu, aż osiągnie niezbędną średnicę, więc kupić zestaw bitów, które pozwala na to ósmej cala na raz.
 • Zaznacz środek otworu i wywiercić go z najmniejszym wiertłem murarskim, stosując łagodny, ale stały nacisk. Zmniejsz ciśnienie, jeśli czujesz, że wiertło stawia opór.
 • Jeśli narzędzie zaczyna się zacinać, zatrzymaj się. Wiercić na taką samą głębokość, zwiększając rozmiar wiertła o jedną jednostkę. Jeśli narzędzie ponownie utknie, włóż do otworu utwardzony gwóźdź i wbij go młotkiem, aby rozbić znajdujący się w nim beton.
 • Wiercić na odpowiednią głębokość przy tej średnicy i starać się utrzymać akumulatorową wiertarkę udarową tak stabilnie, jak to możliwe, aby uniknąć złamania wiertła.
 • Stopniowo zwiększaj głębokość i średnicę wierteł o jedną ósmą cala na raz, aż osiągniesz wymaganą głębokość i średnicę.
W
 • razie potrzeby należy ponownie przybić gwoździe i wbić młotek w beton, aby go rozbić i umożliwić dalsze wiercenie

.????Jak widać, wiercenie w betonie za pomocą młotowiertarki lub młota udarowego jest wolniejsze, bardziej żmudne i być może mniej dokładne.

????Jeśli nie masz dostępu do młotowiertarki lub młota udarowo-obrotowego, jest to tańsza opcja, którą warto wypróbować. Pamiętaj, aby używać odpowiedniego wiertła podczas używania wiertarki udarowej lub nawet wiertarko-wkrętarki.

Akcesoria do wiertarek akumulatorowychNiezbędne narzędzia do

wiertarek

udarowych

Akumulatorowa wiertarka udarowa, w przeciwieństwie do małej wiertarki, nie ma możliwości wyboru prędkości lub ustawień i działa na zasadzie "wszystko albo nic". W związku z tym, jeśli wymagana jest dokładność, nie jest to urządzenie, którego należy używać. Ogranicz użycie wiertarki udarowej do zadań, w których rozmiar lub położenie otworu jest mniej ważne niż ilość momentu obrotowego wymaganego do wykonania zadania. Wiertarki udarowe nie sprawdzają się również podczas wiercenia w twardych materiałach, takich jak cegła czy beton. Do tego celu należy wybrać młotowiertarkę.

???? Akumulatorowe wiertarki udarowe; zaprojektowane do wiercenia

Akumulatorowe wiertarki udarowe służą nie do wiercenia otworów, lecz do wbijania elementów złącznych. W pośpiechu można wywiercić otwór w lekkiej stali lub miękkim drewnie zwykłym wiertłem z chwytem sześciokątnym, o ile posiada się odpowiednie wiertło. Jeśli jednak chcesz wywiercić otwór większy niż 14 cali w grubszym lub gęstszym materiale, potrzebujesz wiertła do wkrętarki udarowej. W przeciwnym razie zwiększony moment obrotowy wkrętarki spowoduje złamanie wiertła.

???? Uwaga majsterkowicze, zacznijcie od wiertarki, a potem wymieńcie ją na akumulatorową wiertarkę udarową

Zależy to od rodzaju zadań, które chcesz wykonać. Z drugiej strony, do prostych napraw domowych powinna wystarczyć tania wiertarka. Wiertarki można używać na różne sposoby. Niektóre z nich posiadają dodatkowe opcje prędkości i momentu obrotowego, a także możliwość ustawienia udaru. Mogą one również obsługiwać szeroki zakres skromnych zadań ze względu na możliwość zastosowania wielu rodzajów bitów.

Eksperci uważają, że rozszerzając swoją kolekcję narzędzi, powinieneś zacząć od wiertarki. Jeśli jednak jesteś poważnym majsterkowiczem, dodanie wkrętarki udarowej zapewni Ci narzędzia potrzebne do praktycznie każdej pracy.

???? większe projekty akumulatorowa wiertarka udarowa

Akumulatorowa wiertarka udarowa służy do kotwienia belek pergoli poprzez wbijanie nakrętek. Jest to narzędzie, które należy mieć pod ręką przy każdym projekcie wymagającym użycia długich śrub lub wkrętów. Ponadto, w przypadku drewna impregnowanego ciśnieniowo, twardego drewna lub ciężkiej stali, wiertarka posiada niezbędny moment obrotowy, aby z łatwością przeciąć materiał.

Wybór najlepszej akumulatorowej wiertarki udarowej:

Omówiliśmy wszystkie najważniejsze cechy i opcje, które odróżniają akumulatorowe wiertarki udarowe od innych rodzajów wiertarek. Jednak nadal mogą mieć Państwo zastrzeżenia do akumulatorowych wiertarek udarowych. W związku z tym zamieściliśmy obszerny przewodnik po najlepszych akumulatorowych wiertarkach udarowych. Czytając ten przewodnik będziesz wiedział, czego szukać w akumulatorowej wiertarce udarowej przed dokonaniem zakupu.

Akumulatorowa wiertarka udarowa Chuck1

. Rozmiar uchwytu

Rozmiar uchwytu wiertarskiego w różnych akumulatorowych wiertarkach udarowych jest najłatwiejszą metodą rozróżnienia pomiędzy nimi. Jak można przypuszczać, większy rozmiar uchwytu daje więcej możliwości, jeśli chodzi o bity, które można stosować w wiertarkach udarowych.

Większość wiertarek udarowych posiada uchwyty o rozmiarach od 14 cali do 12 cali. I, w przeważającej części, rozmiar uchwytu 12 cali jest preferowanym wyborem dla większości ludzi. Może być używany zarówno z małymi jak i dużymi wiertłami bez żadnych problemów.

2. Napięcie akumulatora

Kiedy mówimy o akumulatorowych wiertarkach udarowych, oznacza to, że nie wymagają one do pracy gniazdka elektrycznego. Ponieważ jednak ich silniki wymagają do pracy energii elektrycznej, ich działanie jest uzależnione od akumulatora.

W związku z tym akumulator akumulatorowej wiertarki udarowej musi być wystarczająco mocny, aby zasilać silnik, a jednocześnie umożliwiać wkręcanie nakrętek i śrub. Akumulatory do wkrętarek udarowych są zazwyczaj 18 V lub 20 V, przy czym akumulatorowa wkrętarka udarowa z akumulatorem 20 V jest lepszym rozwiązaniem.

3. Żywotność akumulatora

Żywotność akumulatora akumulatorowej wiertarki udarowej to kolejny kluczowy czynnik, który należy rozważyć. Oznacza on po prostu maksymalny czas pracy akumulatorowej wiertarki udarowej. Pomimo tego, że większość akumulatorów akumulatorowych wiertarek udarowych można łatwo wymienić, należy wybrać takie, które charakteryzują się długim czasem pracy.

Dzięki temu można używać wkrętarki udarowej przez dłuższy czas bez konieczności wymiany baterii. W większości akumulatorowych wiertarek udarowych żywotność baterii jest określana jako 1,5 Ah lub 2,0 Ah, przy czym bateria 2,0 Ah zapewnia dłuższy czas pracy.

4. Prędkość silnika

Po sprawdzeniu mocy akumulatora danego wkrętaka udarowego, należy upewnić się, że ma on mocny silnik. Skuteczne wkręcanie nakrętek i śrub wymaga użycia mocnego silnika. Najprostszym sposobem określenia mocy silnika jest przyjrzenie się jego prędkości obrotowej.

Prędkość obrotowa silnika akumulatorowej wiertarki udarowej jest mierzona w RPM, czyli obrotach na minutę, podobnie jak w przypadku innych narzędzi elektrycznych. Oddzielne wiertarki udarowe mają silnik o prędkości 2000 RPM lub 2500 RPM, przy czym silnik o prędkości 2500 RPM jest szybszy.

5. Rozmiar i waga

Jedną z najlepszych cech wkrętarek udarowych jest to, że można ich używać w ruchu, nie powodując żadnych problemów. Należy jednak sprawdzić rozmiar i ciężar akumulatorowego wkrętaka udarowego, aby upewnić się, że można go bez problemu używać. Wkrętarka udarowa o niewielkich rozmiarach może być z łatwością używana. Gdy nie jest używana, zajmuje mniej miejsca w skrzynce z narzędziami lub w garażu.

Kolejną istotną kwestią jest waga akumulatorowej wiertarki udarowej. Lekka akumulatorowa wiertarka udarowa może być używana przez dłuższy czas, nie powodując bólu dłoni ani innych problemów. Ułatwia ona również transport, nie obciążając zbytnio skrzynki narzędziowej lub torby.

6. Akcesoria

Dostępnych jest kilka alternatywnych bezprzewodowych wkrętarek udarowych. Wiele z tych alternatyw jest dostarczanych z wieloma dodatkami zaraz po wyjęciu z pudełka. Dodatki te mogą być bardzo przydatne w poprawie ogólnego doświadczenia. Dostępne są torby transportowe, akumulatory, zestawy do ładowania, końcówki do wkrętarek i inne akcesoria do akumulatorowych wiertarek udarowych.

Chociaż czynniki te nie mają bezpośredniego wpływu na wydajność konkretnej wiertarki udarowej, to jednak poprawiają ogólne wrażenia. A jeśli akumulatorowa wiertarka udarowa jest wyposażona w któryś z tych dodatków, oznacza to, że użytkownik otrzyma wiele korzyści w zamian za swoje pieniądze.

7. Trwałość i niezawodność

Większość akumulatorowych wkrętarek udarowych jest często wykorzystywana do przykręcania różnego rodzaju śrub i nakrętek. W związku z tym z czasem mogą one ulec znacznemu zużyciu. W związku z tym należy zainwestować w akumulatorową wkrętarkę udarową, która jest trwała i niezawodna. Sprawdzenie okresu gwarancji udzielanej przez daną akumulatorową wiertarkę udarową jest najprostszym sposobem na upewnienie się, że jest ona wystarczająco trwała.

Istnieją alternatywy akumulatorowych wiertarek udarowych z dwuletnim lub trzyletnim okresem gwarancji. Jednak inne alternatywy są dostępne z pięcioletnią gwarancją, a w niektórych okolicznościach z gwarancją dożywotnią. Jak można sądzić, takie akumulatorowe wiertarki udarowe mogą z łatwością przetrwać długi okres czasu, nie powodując żadnych problemów.

Najlepsze dostępne akumulatorowe wiertarki udarowe

Zebraliśmy listę najlepszych akumulatorowych wiertarek udarowych, a także ich cechy i alternatywy. Możesz również poznać ich charakterystykę oraz wszystkie informacje na temat akumulatorowych wiertarek udarowych. W konsekwencji, czytając ten post do końca, będziesz w stanie szybko wybrać najlepszą dla siebie.

Ridgid R86035 Gen5X 18V akumulatorowa wiertarko-wkrętarka udarowa

Ridgid R86035 to najbardziej przystępna cenowo opcja w naszym artykule, co czyni ją doskonałym wyborem dla osób z ograniczonym budżetem. Posiada akumulator litowo-jonowy 18V i 14-calowy uchwyt do wkręcania nakrętek, jak sama nazwa wskazuje. Pomimo niskiej ceny, ta akumulatorowa wiertarka udarowa jest objęta 3-letnią gwarancją dla użytkownika. Ten wkrętak udarowy zawiera również wbudowane światło LED i szybko zwalniający uchwyt, z których oba są dość przydatne. Ta oferta nie zawiera akumulatora.

Cechy

 • Moment obrotowy 2000
 • caliUchwyt
 • szybkomocujący
 • Rozmiar
 • uchwytu ¼
 • calaAkumulator 18V3 lata
 • gwarancjiWbudowane
 • oświetlenie LED

Klips do paska montowany z boku

Ronix 8614K Akumulatorowa wiertarka udarowa, 14,4V, 1,5Ah

Ronix 8614K to akumulatorowa wiertarko-wkrętarka, która korzysta z akumulatora o napięciu 14,4V i pojemności 1,5Ah. Ta mocna wiertarka jest wykorzystywana do 3 głównych funkcji: wiercenia, wkręcania i wiercenia z udarem. Wodoszczelny silnik o wysokiej odporności pozwala na pracę zarówno w mokrych, jak i suchych warunkach. Lekka, ergonomiczna konstrukcja niewielkiego korpusu zaskakuje wszystkich użytkowników, gdyż posiada naprawdę mocny silnik.

Ta wiertarka z uchwytem bezkluczykowym jest funkcjonalna zarówno dla zastosowań o dużej prędkości, jak i dużej mocy w tym samym czasie. Ponadto wysoka odporność, antywstrząsowa obudowa zmniejsza ryzyko uszkodzenia w przypadku upadku lub jakiegokolwiek udaru. Wiertarka Ronix 8614K wyposażona jest w oświetlenie LED, które pomaga użytkownikowi dostrzec ciemne miejsca i zapewnia optymalną jasność w obszarze roboczym.

 • Mocna, wysokowydajna wiertarka z 3 funkcjami: Wiercenie, Wkręcanie i wiercenie młotkiemWodoodporny
 • wodoodporny silnik umożliwia pracę w mokrych warunkachLekka
 • ergonomiczna konstrukcja o niewielkich rozmiarach korpusu, ale o znacznej mocyWysoka
 • wydajność, długa żywotność i szybkie ładowanie 1.5Ah, 14V akumulator litowy SAMSUNG21
 • ustawień sprzęgła umożliwia wydajne i dokładne wkręcanie oraz redukuje uszkodzenia elementów złącznychPełno
 • metalowy, bezkluczykowy typ uchwytu zapewnia wysoką trwałość w ciasnych przestrzeniach roboczych30Nm
 • maksymalny moment obrotowy zapewnia dużą moc i wyjątkową wydajność2
 • funkcje prędkości kompetentne zarówno dla zastosowań wymagających dużej prędkości, jak i dużej mocyWyposażona
 • w oświetlenie LED, które oświetla ciemną strefę i przynosi optymalną jasność w obszarze roboczymWysoka
 • odporność,
 • antywstrząsowy korpus z gumowym uchwytem eliminuje ryzyko uszkodzenia w razie upadku lub jakiegokolwiek
 • uderzeniaWskaźnik naładowania akumulatora pozwala szybko i łatwo sprawdzić poziom na
 • ładowania
 • akumulatoraSystem
 • szybkiego ładowania
 • w ładowarce zapewnia optymalną wydajność w trudnych warunkach pracy

Ryobi P237 18V One+ Lithium Ion Cordless Impact Driver

Ta akumulatorowa wiertarka udarowa, jak sama nazwa wskazuje, posiada wymienny uchwyt wiertarski o rozmiarze 1-14 cali, co odróżnia ją od innych dostępnych alternatyw. Uchwyt ten zasilany jest dość mocną baterią 18V. Niestety, w zestawie nie ma baterii ani ładowarki. Ta akumulatorowa wiertarka udarowa ma również inne istotne cechy, takie jak wbudowane światła LED, zaczep do paska z boku i bezkluczykowy uchwyt. Wszystko to, jak również godna szacunku 3-letnia gwarancja.

Cechy

 • Rozmiar uchwytu 1-14
 • caliAkumulator 18V3 lata
 • gwarancji3200
 • funtów
 • momentu obrotowegoŚwiatła LED
 • w korpusieBoczny
 • zaciskGumowy
 • uchwytBezkluczykowy
 • uchwyt

FAQ

Czy można używać wiertarki udarowej do wiercenia otworów?
Tak, można używać wiertarki udarowej. Najważniejszym czynnikiem jest wiertło. Za pomocą zwykłego wiertła sześciokątnego można wiercić małe otwory w lekkiej stali i miękkim drewnie, ale do wiercenia otworów większych niż 14 cali w ciężkiej stali, twardym drewnie lub drewnie impregnowanym ciśnieniowo potrzebne jest wiertło certyfikowane specjalnie dla wiertarek udarowych.

Czy możliwe jest odkręcenie nakrętek lug za pomocą wkrętarki udarowej?
Technicznie tak. Aby zamocować gniazdo nakrętki do narzędzia, należy użyć adaptera z wału sześciokątnego na kwadratowy. Z drugiej strony, wkrętarka udarowa może nie mieć wystarczającego momentu obrotowego, aby odkręcić zardzewiałą/zamarzniętą lub zbyt mocno dokręconą nakrętkę.

Kiedy lepiej jest użyć wkrętarki udarowej zamiast wiertarki?
Z wyjątkiem bardzo krótkich elementów złącznych, do wkręcania większości elementów złącznych należy używać akumulatorowej wiertarki udarowej. Wiertarka udarowa jest szczególnie przydatna do takich zadań jak wbijanie 3-calowych wkrętów w drewno, co jest trudne do wykonania wiertarką, nawet jeśli otwór jest wstępnie wywiercony. Wkrętarki udarowe bardzo dobrze radzą sobie z wbijaniem wkrętów w sękate lub lite drewno.

Wniosek

????

Akumulatorowa wiertarka udarowa jest niewiarygodnie elastyczna, dlatego często jest pierwszym elektronarzędziem, które ludzie kupują - trudno jest dorównać jej wartości przy wierceniu otworów pilotażowych i wkręcaniu śrub. Dla niewprawnego oka wiertarka i klucz udarowy mogą wydawać się takie same, ale są to zasadniczo różne narzędzia, począwszy od sposobu ładowania ich końcówek.
Wybór pomiędzy wiertarką udarową, wiertarką akumulatorową lub kluczem udarowym zależy od indywidualnych potrzeb użytkownika. W skrócie, do prac domowych wybierz akumulatorową wiertarkę udarową, która jest szczególnie przeznaczona do wkręcania śrub i wkrętów, które w przeciwnym razie mogłyby utknąć w akumulatorowej wiertarce.

Punkt:

Ocena użytkownika: Bądź pierwszy!