Wskazówki dotyczące wyboru najlepszego zestawu wkrętaków

image

Komu potrzebny jest śrubokręt?

Po wynalezieniu wiertarki i możliwości wymiany końcówek wierteł na końcówki wkrętaków, powstała przerobiona wkrętarka z wiertłem. Napędzane wiertarki i wkrętarki elektryczne skracają znacznie czas potrzebny do dokręcania lub odkręcania śrub, które stopniowo zastępują gwoździe w wielu projektach stolarskich dzięki mocnemu trzymaniu się w drewnie, które zapewniają żebrowane strony śrub. W dzisiejszych czasach, kiedy wkrętarki elektryczne są produkowane w wielu różnych typach o różnych mocach, rozmiarach i cenach, za pomocą których można w szybkim tempie przykręcić wiele śrub na produkcie, dlaczego potrzebujemy już wkrętarek ręcznych? Cóż, w niektórych przypadkach możesz go potrzebować, na przykład jeśli produkujesz tylko kilka sztuk dziennie lub masz ograniczoną przestrzeń, w której nie zmieści się wkrętarka elektryczna lub nie chcesz wydawać zbyt wiele na wkrętarkę lub nawet na uzupełnienie zestawu narzędzi. Jeśli tak, to potrzebujesz wkrętaków ręcznych. Teraz każdy śrubokręt może wykonać dla Ciebie pracę, ale najlepsze

śrubokręty to te, które pozostają w Twojej skrzynce narzędziowej na zawsze. Dlatego profesjonaliści są surowi w wyborze swojego zestawu śrubokrętów. Trochę wiedzy może być przydatne przed zakupem każdego rodzaju narzędzia, ale w zakresie napędów śrubowych opcje są ogromne na rynku, co czyni wybieranie jeszcze trudniejsze. Teraz, jeśli chcesz rozpocząć swój pierwszy projekt DIY, jesteśmy tutaj, aby dać Ci kilka wskazówek, jak wybrać najlepszy zestaw śrubokrętów.

Różne końcówki wkrętaków

Jak wiadomo, nie ma jednej uniwersalnej śruby do stosowania we wszystkich framing, dekarstwo, lub obróbki drewna, dlatego istotne jest, aby mieć różne rodzaje śrubokrętów i końcówek śrubokrętów gotowy do wstawiania lub usuwania każdego rodzaju śruby można natknąć. Ważne jest również, aby dopasować końcówkę wkrętaka do łba śruby, ale jeszcze ważniejsze jest, aby używać odpowiedniego typu wkrętaka, więc poznajmy niektóre z nich. Główne 4 typy końcówek wkrętaków to:

Płaski łeb: Inne niż dokręcanie i odkręcanie śrub z rowkiem w konstrukcji mebli, małych projektach szafek i na niektórych aplikacjach elektrycznych, śrubokręty z płaskim łbem są używane do wyrywania pokrywek z puszek z farbą. Tak, śruby z płaskim łbem nie są już powszechnie stosowane w budownictwie mieszkaniowym. gdzie ważne jest, aby nie dokręcić śruby zbyt mocno. Ronix 7-częściowy zestaw śrubokrętów CRV RH-2701

zawiera cztery płaskie śrubokręty w różnych rozmiarach, które pasują do najczęściej spotykanych śrub z rowkiem, z którymi może zetknąć się każdy majsterkowicz.

Related Article : historia narzędzi ręcznych

ronix2

. Phillips:

Wkręty krzyżakowe, rozpoznawalne przez spłaszczone "+" na ich końcówce, są szeroko stosowane w budownictwie i obróbce drewna, przebudowie, a zwłaszcza do montażu suchej zabudowy. Wkrętaki i bity, które pasują do wkrętów Phillips są oznaczone "Ph", ale nie ma sposobu, aby dopasować końcówkę sterownika do konkretnej śruby inaczej niż fizycznie testując ją. Wkrętak ręczny sprawdza się dobrze, gdy mamy do zainstalowania tylko kilka wkrętów, natomiast w projektach budowlanych używa się oczywiście znacznej liczby wkrętów. W takich projektach wiertarka elektryczna lub wkrętarka z wymiennymi końcówkami krzyżakowymi może być najbardziej efektywnym wyborem. Jeśli jednak planujesz wieszać dużo suchej zabudowy, sprawdź zestaw wkrętaków udarowych Ronix - Rh-2906.

3. Torx:

Ulubiony śrubokręt budowniczych i poważnych majsterkowiczów, śruba Torx ma 6-punktową wpuszczoną końcówkę gwiazdkową i są oznaczone numerami "T" (od T1 do T100). Śrubokręty Torx są idealne do wielu zastosowań w majsterkowaniu i budownictwie.

4. Hex:

Śruby z łbem sześciokątnym są zwykle spotykane w klamkach drzwiowych, drążkach ręcznikowych itp. Niektóre instalacje mechaniczne wymagają również śrubokręta z kluczem sześciokątnym (zwanego również śrubokrętem imbusowym) do dokręcania lub odkręcania. Wkrętaki i bity mają rozmiary pasujące do wgłębień na śruby z łbem sześciokątnym od około 0,03" do 3/8". Śruby z łbem sześciokątnym są idealne do montażu małych urządzeń, takich jak drążki na ręczniki.

Cena

Jednym z najistotniejszych rodzajów narzędzi ręcznych są wkrętaki. Są to podstawowe narzędzia ręczne dla gospodarstwa domowego i szerokiej gamy zawodów. wiele z nich jest produkowanych masowo na wielką skalę. Wszyscy prawdopodobnie mamy garść tanich niemarkowych przykładów leżących wokół i prawdopodobnie można odebrać nowy, gdy robisz cotygodniowe zakupy żywności. Zużyte, źle dopasowane śrubokręty nie mogą skutecznie obracać elementów złącznych i muszą być stosowane z dużo większą siłą, w którym to momencie są one prawdopodobnie wyślizgnąć się ze śruby i potencjalnie spowodować uszkodzenie lub uraz w procesie. Na drugim końcu spektrum można alternatywnie zastąpić cotygodniowe zakupy spożywcze zestawem najwyższej jakości śrubokrętów od wyspecjalizowanego sprzedawcy, co będzie kosztować znacznie więcej. Ale jest też inny wybór, którym jest zestaw wkrętaków Ronix. Dzięki Ronix możesz mieć zarówno jakość premium, jak i przystępną cenę. Ronix

to świetny producent narzędzi, który wydaje się mieć wizję i ambicję, aby być liderem na rynku.

Typ

Najprawdopodobniej będziesz musiał wybrać pomiędzy dwoma głównymi typami: albo uchwytem śrubokręta z wymiennymi końcówkami, albo zestawem kompletnych śrubokrętów, każdy z własnymi uchwytami. Każdy z nich ma swoje plusy i minusy, a najbardziej oczywistym z nich jest przestrzeń - uchwyt na końcówki zajmuje znacznie mniej miejsca i będzie doskonałym wyborem, jeśli szukasz czegoś kompaktowego, co można nosić w torbie z narzędziami lub przypiąć do paska. Z drugiej strony, jeśli chcesz wyposażyć warsztat lub skrzynkę z narzędziami i masz trochę więcej miejsca, możesz zamontować zestaw pojedynczych śrubokrętów na ścianie lub wypełnić nimi szufladę w szafce, aby mieć do nich szybki i łatwy dostęp zawsze, gdy ich potrzebujesz.

Izolowane lub standardowe

Kupując zestaw wkrętaków, prawdopodobnie natkniesz się na takie, które są opisane jako "izolowane" - jeśli nie wiesz, co to oznacza, takie zestawy są przeznaczone dla elektryków, a izolacja chroni przed porażeniem prądem. Rękojeść jest certyfikowana jako nieprzewodząca, a izolacja tworzy tuleję na metalowym trzonie, który w przeciwnym razie stanowiłby ryzyko porażenia prądem w kontakcie z elementem pod napięciem. W celu identyfikacji wkrętaki te mają zwykle jaskrawoczerwony i żółty kolor. Poza tym, nie ma żadnej różnicy między izolowanym śrubokrętem a standardowym śrubokrętem i nie ma powodu, dla którego nie można ich używać do codziennych zastosowań - w rzeczywistości wiele osób powie, że nawet jeśli nie jesteś elektrykiem, dość niewielki wzrost ceny jest warty tylko dla dodatkowego bezpieczeństwa i zawsze powinieneś wybierać wersje izolowane, jeśli masz wybór. Warto jednak zauważyć, że osłona ochronna może czasami utrudniać dostęp do ciasnych miejsc, a niektóre typy wkrętaków są mniej lub bardziej niemożliwe do znalezienia w wersjach izolowanych. Jeśli urządzasz warsztat, do codziennego użytku przyda Ci się zestaw pojedynczych wkrętaków, a najlepiej będzie, jeśli będziesz miał gdzie je przechowywać.

Jeśli wkręcasz śrubokręt w okolice kabli, wtyczek i maszyn elektrycznych, zestaw izolowany jest prawdopodobnie rozsądnym wyborem. Ale co zrobić, gdy trzeba sprawdzić, czy w kablu jest prąd, czy nie? Wtedy możesz sprawdzić, co następuje.

Relatedd Article : Historia śrubokrętów

Młotkowy

Jeśli szukasz profesjonalnego zestawu śrubokrętów udarowych Chrome, Ronix RH-2906

jest o krok od tanich, ogólnych typów. Te najwyższej jakości narzędzia zapewniają dokładne dopasowanie do mniejszych elementów złącznych, umożliwiając płynne, niezawodne wkręcanie bez odkręcania śrub - coś, co może być prawdziwym bólem głowy w przypadku małych (i zazwyczaj drogich) elementów elektronicznych. co się stanie, jeśli natkniesz się na starą śrubę, która została zapaskudzona w jej miejscu? Można wtedy użyć młotka z zestawem wkrętaków udarowych Ronix RH-2906. Duży uchwyt i chromowany grzbiet pomogą Ci uporać się z takimi problemami.

Główną zaletą zestawu wkrętaków Ronix Rh-2701-7 Pcs

Screwdriver Set Crv jest to, że można nimi dotrzeć do miejsc, w których nie zmieściłby się standardowy uchwyt wkrętaka, a ponadto są one na tyle kompaktowe, że można łatwo znaleźć dla nich miejsce w skrzynce narzędziowej i zapomnieć o nich do czasu, gdy będą potrzebne. Zestaw końcówek stanowi również przydatne akcesorium do elektronarzędzi.

Teraz, gdy wiesz o różnych typach wkrętaków ręcznych, może nie być złym pomysłem, aby sprawdzić inny artykuł o tym, jak wkrętaki elektryczne pomagają zmniejszyć czas projektów instalacyjnych. Nie zaszkodzi też przeczytać kolejny artykuł o piórach testowych Ronixa, wykonanych z najwyższą jakością.

Na koniec, aby zapoznać się z najlepszymi zestawami wkrętaków na rynku, polecamy zajrzeć na stronę Ronix Tools

, na której można znaleźć wszystkie potrzebne narzędzia klasy premium, od elektronarzędzi i narzędzi akumulatorowych po narzędzia ręczne i narzędzia zabezpieczające.

Odwiedź tę stronę: firma produkująca elektronarzędzia